Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival České hrady.CZ i Hard Rock Cafe porušují pravidla Facebooku

Martin Peška

Martin Peška

28. 7. 2011

Kulturní subjekty se propagují, kde to jen jde. Jednou z oblíbených forem masivního sběru fanoušků na Facebooku patří i soutěže. Mnohdy však porušují nejen pravidla sociální sítě, ale i zákony České republiky. Upozornil na to Jakub Svoboda na magazínu tyinternety.cz, který se mimo jiné problematice sociálních sítí věnuje.

Foto: Karmela Beránková, Topzine.cz

„Ukažme si další vlnu hříšníků českého Facebooku, kteří urputně odmítají pořádat soutěže nejen podle pravidel Facebooku, ale mnohdy také podle zákonů České republiky,“ začíná svůj příspěvek Svoboda, který v zápětí demonstruje porušování pravidel na profilu hudebního festivalu a klubu.

Mezi kulturními subjekty, které se snaží nasbírat na svých Facebookových stránkách co nejvíce fanoušků, se objevil i oblíbený putovní festival České hrady.CZ nebo pražský hudební klub Hard Rock Cafe. Správci stránek na Facebooku možná i nevědomě riskují, že o všechny pracně nasbírané fanoušky brzy přijdou. Hrozí jim totiž smazání stránky a všech správcovských profilů.

Čtěte také recenzi hudebního klubu Hard Rock Café

Mezi prohřešky je často jmenováno pořádání soutěží. „Je v pořádku chtít po vašich fanoušcích, aby psali komentáře pod vaším statusem s tím, že komentář s nejvyšším počtem likes vyhrává?,“ pokládá si řečnickou otázku provozovatel tyinternety.cz ve svém příspěvku a dodává: „Jakákoliv soutěž musí být v samostatné aplikaci, musí mít pravidla, musí být uzavřená pro soutěžící pouze starší osmnácti let.“

Dodejme, že loni na podzim už na soutěže porušující pravidla Facebooku doplatil prodejce elektroniky Datart či slevový portál Nebeslev.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival České hrady.CZ i Hard Rock Cafe porušují pravidla Facebooku