Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hard Rock Cafe: Ráj pro milovníky rock’n’rollu (a nejen pro ně)

Redakce

Redakce

25. 12. 2009

Hard Rock Cafe PrahaČeská republika se může konečně pochlubit svým prvním originálním Hard Rock Cafe. Nachází se v historické části Prahy na Malém náměstí v Domě U Rotta, ke bývalo slavné železářství. Nyní zde místo šroubků a matiček nabízejí zážitky z gastronomického a hudebního světa, které v sobě tento multiplex spojuje.

Hard Rock Cafe Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe, Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Co si pod tím konkrétně představit? Hard Rock Cafe v sobě slučuje několik elementů: restauraci, bar, hudební klub a obchod se suvenýry, které halí do závoje jedinečné atmosféry. Ve třech patrech největší evropské pobočky Hard Rock Cafe nalezneme na rozloze 1900 metrů čtverečních dva bary. Místa k sezení jsou napodobují styl amerických restaurací a jsou schopna pojmout až 350 hostů. O ty tu není nouze, zejména v pátek a o víkendu, kdy bývá největší nával.

Unikátem jsou hudební suvenýry, pokrývající zdi uvnitř Hard Rock Cafe. Je to sbírka různých nástrojů, kostýmů, zlatých desek atd., které připomínají světové hudební hvězdy. V každém případě se jedná o originály, často podepsané původními majiteli. Zajímavá je historie této sbírky, která byla založena už v prvním podniku v Londýně, jež navštěvoval Eric Clapton. Protože si chtěl trvale rezervovat svůj stůl, nechal nad něj na popoud majitele pověsit svou kytaru. O týden později ho následoval Pete Townshend z The Who, který přinesl svou kytaru s nápisem  Moje je stejně dobrá jako jeho. S láskou Pete. Od té doby se sbírka rozrostla na 70 tisíc kousků. V Praze si tak můžeme vychutnat pohled např. na kytaru Boba Dylana, klávesy Depeche Mode nebo kalhoty Elvise Presleyho.

Čepice Johna Lennona Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Čepice Johna Lennona, Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Na stěnách jsou rovněž umístěné ploché obrazovky, na kterých neustále jede přehlídka klipů a záznamů z koncertů. Hraje se tady zejména rock,všech možných variací, od Led Zeppelin přes Guns n‘ Roses až k Papa Roach. Mezi rockery se občas vmísí i zástupce populární hudby, takže si na své přijde takřka každý. Je zde ale místo i pro hudbu živou, na pódiu u baru vystupují většinou dvě kapely týdně, přičemž vstup je vždy zdarma.

Máte chuť na něco dobrého? Můžete zde okusit americkou kuchyni inspirovanou recepty z Tennessee a zažít jízdu začínající u předkrmů jako jsou např. kuřecí křidýlka s omáčkou nebo nachos, končící u sladkých desertů.

Ale nejpodstatnější je samozřejmě hlavní chod. Tomu jednoznačně kraluje nabídka burgerů, které si zaslouží označení nejlepší v Praze. Měl jsem tu čest utkat se s vlajkovou lodí menu, burgerem Legendary, a zážitek to byl skutečně nezapomenutelný! Výtečný burger se šťavnatým masem, vonícím po ohni, doprovázela zeleninová obloha a hranolky, před kterými se mohou všechny ostatní hranolky, které jsem kdy potkal, stydět. Na své si ovšem přijdou i milovníci barbecue, žebírek či salátů. To je však jen drobný výčet nabídky. Ceny jsou možná trošku vyšší, než je v restauracích obvyklé, ale vzhledem k tomu, že se dočkáte nejen dobrého jídla, ale i příjemné obsluhy v příjemném prostředí, stojí za to si připlatit. Kupříkladu Legendary burger vyjde na 320 korun.

Hard Rock Cafe Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Hard Rock Cafe, Zdroj: archiv Hard Rock Cafe

Vlastní kapitolu si zaslouží koktejly, které budou pro české návštěvníky možná největším lákadlem. Nápojový lístek nabízí kolem čtyřiceti koktejlů, ale barmani jsou schopni vykouzlit až dvěstě padesát variací. A umí je namíchat opravdu dobře. Běžné koktejly se pohybují v příznivé cenové relaci 130 až 180 korun. Můžeme si objednat jak klasické koktejly, na které jsme zvyklí, nebo ochutnat speciální Hard Rock Cafe koktejly. Za 300 korun je možné dát si originální koktejl Hurricane, ke kterému jako dárek dostaneme sklenici s logem podniku, ze které jsme pili.

Pochvalu si zaslouží i obsluha, která je velmi příjemná, rychlá a přátelská. Od přivítání při vstupu až po odchod je o hosta skvěle postaráno.

Pokud zvažujete, kde se najíst nebo strávit příjemný večer s přáteli, Hard Rock Cafe je to pravé místo, kam jít. Každá návštěva zde je zážitkem, na který se nezapomíná.

Hard Rock Cafe


Dům U Rotta, Malé náměstí Praha 1

Otevírací doba: 11:30 až 01:00

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hard Rock Cafe: Ráj pro milovníky rock’n’rollu (a nejen pro ně)