Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Febiofest 2012 se ponese v duchu 3D. Přijede i vítěz z Cannes

Letošní 19. ročník festivalu Febiofest se otevře milovníkům filmu už 22. března v Praze a následně poputuje i do dalších regionů. Kino CineStar nabídne pestrou škálu zahraničních filmů včetně dramatu Albert Nobbs o ženě převlečené za muže.

Film Albert Nobbs je velkým lákadlem Febiofestu. Zdroj: distributor filmu

Febiofest patří k tradičním mezinárodním filmovým festivalům, které zahajují jarní sezónu. Letos tomu bude už po devatenácté. Od 22. března se v pražském kině CineStar Anděl rozpoutá devítidenní filmový maratón. Chybět nebudou známé ani alternativní kapely, které zpříjemní volné chvíle mezi jednotlivými filmy.

Informace o Febiofestu
Doba trvání: 22. března až 30. března (Praha)
Místo: Praha CineStar Anděl, Ponrepo a další regiony (Brno, Ostrava, Hradec králové, Liberec…)
Vstupné: 89 Kč 2D, 99 Kč 3D projekce

Program Febiofestu je rozčleněn do několika sekcí, z nichž je jedna zcela nově věnována 3D projekcím. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost spatřit snímky z Ruska, Polska nebo Asie v 3D formátu.

Rozhodně si také nenechte ujít snímek Albert Nobbs, který obdržel tři nominace na Oscara. Hvězdné složení, napínavý příběh a festivalová atmosféra vám zaručí nevšední zážitek. Do běžných kin se totiž film nepodívá.

Čestných hostů ale bude hned několik. V sekci Kino osobností festival navštíví francouzská herečka Sandrine Bonnaire, která zde uvede i svůj režijní debut Jmenuji se Sabine. Dokument pojednává o příběhu její setry Sabiny, která je postižena autismem. Jak se tato mladá herečka dokázala vypořádat s režisérským křeslem, se můžete přesvědčit 23. března.

Hvězdné hosty doplní slovenská herečka Zuzana Kronerová, polský režisér Pavel Pawlikowsky nebo indonéský tvůrce Nadin Nugroho. V porotě zasedne i Nanni Moretti, který za snímek Synův pokoj zvítězil v Cannes.

Filmy a hudba pod jednou střechou

Febiofest nepatří jen filmům, ale i hudebním vystoupením v rámci Musicfestu. Návštěvníci se mohou těšit na známou českou kapelu Toxique, která dorazí zhruba v polovině festivalu. Feher fekete kerek nabídnou hudební nadílku pro všechny zúčastněné.

FOTO: Fabiofest se ponese v duchu 3D., Zdroj: fabiofest.cz

Zdroj: ofic. stránky

O ostatní se postará doprovodná zóna, který nabízí stánky s originálními výrobky, komiksovou výstavou nebo třeba cyklistickým trenažérem.

V Brně se na Febiofest můžete těšit 10. dubna a v Ostravě o den později.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Febiofest 2012 se ponese v duchu 3D. Přijede i vítěz z Cannes