Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Fast Food Orchestra: 6 důvodů, proč jít na Departure poznat Dub Artillery

!Exkluzivně!Ve středu 29. února proběhne v pražském kluby Roxy další díl akce Departure. Vystoupí Fast Food Orchestra a jejich host, česká dub-reggae naděje Dub Artillery. A právě Fast Foodi vám nabízí šest důvodů, proč na koncert zajít.

Fast Food Orchestra nabízejí čtenářům TOPZINE.cz 6 důvodů, proč ve středu přijít na Departure Zdroj: pořadatel koncertu

Koncertní projekt Departure, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé talentované kolegy, pokračuje. Nyní klepe na dveře druhý díl, jemuž bude dominovat ska-reggae formace Fast Food Orchestra, kteří si pozvali do hudební klubu Roxy českou dub-reggae naději Dub Artillery.

Informace ke koncertu:
Vystoupí: Fast Food Orchestra, Dub Artillery
Datum: středa 29. února, začátek koncertu od 19:00 hodin
Místo: Roxy (Dlouhá 33, Praha 1)
Vstupenky: v předprodeji online za 165 korun

Exkluzivně pro čtenáře TOPZINE.cz Fast Food Orchestra sepsali 6 důvodů, proč si nenechat středeční vystoupení v Roxy ujít:

  1. Zažijete party, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.
  2. Podpoříte zajímavý hudební projekt a svojí účastí vyšlete signál, že vám záleží na tom, aby byla česká hudební scéna zajímavá a rozmanitá.
  3. Možná budete u prvního mílového kroku Dub Artillery k hvězdné hudební kariéře.
  4. Opět nás utvrdíte v tom, že dělat v Česku jinou hudbu má stále ještě smysl.
  5. Od uvedení naší nové desky Wanted For Cooking to bude po několika měsících náš první koncert v Praze.
  6. Na koncertu v Roxy neuslyšíte Tepláky.

„Nápad je to bezpochyby vynikající, ostatně proto jsme se rozhodli projektu zúčastnit. Jen se trochu bojíme, že by mohl narazit na stísněné mantinely české hudební scény,“ vyjádřil se za Fast Food Orchestra saxofonista Jakub Susha Sulzenko k Departure. „Popravdě, čekali jsme, že tou méně známou kapelou budeme my a budeme koncertovat po boku Chinaski,“ popisuje Susha pocity Fast Foodů, když slyšeli o Departure poprvé.

A kdo že jsou Dub Artillery?

Kapela vznikla v roce 2006 okolo dnes již neexistujícího projektu Jahmusic, z něhož vykrystalizovala páteř skupiny Dub Artillery. O rok později premiérově vystoupili na komorním festivalu Léto na Štvanici a od té doby míří se svou dub-reggae hudbou vstříc vavřínům etiopské trikolóry. Letos je čeká již stý koncert.

[youtube_660]Dz7o1vYOuJ4[/youtube_660]

Ještě předtím ale ve středu vystoupí v klubu Roxy na akci Departure po boku Fast Food Orchestra. „Příjemně nás překvapilo, že si nás vybrala tak zavedená kapela, jako je Fast Food Orchestra. Na společnou akci se těšíme, zvlášť když budeme v Roxy hrát pod hlavičkou Dub Artillery poprvé,“ vyjádřil se k akci za Dub Artillery kytarista a kapelník skupiny Michal.

„Podobné akce jsou nám sympatické a je dobře, že se konají. Umožňují hudebním fanouškům rozšířit si obzory a objevovat nové kapely, k nimž by se běžnou cestou možná ani nedostali,“ zakončil předkoncertní úvahy o Departure Michal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fast Food Orchestra: 6 důvodů, proč jít na Departure poznat Dub Artillery