Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Extravagantní účesy a vyholená hlava na ženách. Je to sexy?

Redakce

Redakce

11. 11. 2011

Ačkoliv už začíná být počasí spíše na huňaté kulichy, některé slečny a ženy stále holdují částečně vyholeným vlasům a crazy sestřihům. Co je tenhle trend zač a jak jej nosit?

FOTO: Rihanna

Není nic co by Rihanna nevyzkoušela, Zdroj: youtube.com

Spousta rebelek jak z řad celebrit, tak i obyčejných smrtelnic začala prosazovat takzvaný semi-shaved hairstyle – tedy částečně vyholené vlasy. Letí kontrasty mezi dlouhou, bohatou hřívou a úplně vyholenou nebo nakrátko ostříhanou partií.

Tenhle sestřih můžete najít taky pod názvem side-shaved hairstyle, tedy vyholení vlasů na straně. A to klidně i do půli hlavy, fantazii a odvaze se v tomto stylu meze nekladou.

Podívejte se na exkluzivní fotogalerii z kadeřnické show!

Možná se ptáte, jak tenhle extravagantní kousek nosit. Odpověď je jasná, možná ale nepotěší. Jednoznačně se tenhle trend nehodí pro slečny s nevýraznými rysy a pro šedé myšky. Tenhle sestřih si vybírají většinou velice přitažlivé slečny, často asiatky, mulatky či černošky.

FOTO: Zpěvačka Cassie

Zpěvačka Cassie před a po

Co přesně a jak moc si chcete nechat vlasy vyholit, je vážně jen na vás. Samotnou realizaci však přenechte zkušenému kadeřníkovi a nespoléhejte na kamarádku, která strojkem stříhá přítele. Vlasový odborník vám nejen poradí a vybere přesně to, co vám bude slušet, ale práci provede precizně a zodpovědně.

Nezapomínejte, že tenhle účes je taky třeba udržovat neustále v kondici a ke kadeřníkovi chodit každých pár týdnů. Problém nastává ve chvíli, kdy se chcete sestřihu zbavit. Jen těžko se vyhnete několika měsícům čekání, kdy vaše vlasy budou dorůstat.

Co obléct k holé hlavě?

Je jasné, že odvážný sestřih vyžaduje i odvážné outfity. Pokud se rozhodnete vyholit si půl hlavy, nesmíte se bát ani odvážného šatníku. Nejčastěji tenhle styl evokuje punk a oblečení jako vystřižené z kolekcí Vivienne Westwood.

FOTO: Rihanna

Výrazné náušnice jsou nepostradatelný doplněk

Možná pro vás bude překvapení, že částečně vyholené vlasy vypadají dobře i s romantickými šaty podobnými hippie stylu či minimalistickým stylem inspirovaným 60. léty a Twiggy. Hlavní je se cítit dobře a umět svůj styl a sestřih nosit!

Zlí jazykové však neustále připomínají stará známá fakta. Heterosexuálním mužům se líbí ženy, které vypadají jako ženy a ne jako nepovedená kopie jejich subtilnějšího kamaráda. Co si o tomto stylu myslíte, nám můžete říct v diskuzi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Extravagantní účesy a vyholená hlava na ženách. Je to sexy?