Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Evropský film se představí na vlastní přehlídce. Je libo Hitler nebo marihuana?

Redakce

Redakce

19. 5. 2011

Už dnes, 19. května, bude v pražském kině Evald zahájena Přehlídka současného evropského filmu. Potrvá celý týden až do 25. května a uvidíme zde dvanáct různých počinů evropských filmařů z let 2009 a 2010.

Snímek o starých lidech Mama Gógó, Zdroj: distributor filmu

Kino Evald se nachází v ulici Národní v Praze a ve dnech od 19. do 25. května se zde předvedou stále ještě čerstvé novinky filmařů z různých koutů Evropy. Přehlídka současného evropského filmu je poměrně tradiční záležitostí a pořádá ji distribuční společnost CinemArt. Máte-li zájem zhlédnout některý z 12 vybraných filmů, stačí zaplatit částku 99 korun, což není tak hrozné.

Přehlídka bude zahájena filmem Mamut, který pochází z dílny švédského režiséra Lukase Moodyssona a pojednává citlivým způsobem o rodičích a dětech současného New Yorku. Ve snímku září G. G. Bernal a M. Williams. Ve čtvrtek budete moci vidět i film Mr. Nice založený na skutečných událostech, respektive na skutečném příběhu z 60. let o největším dovozci marihuany v Anglii, Howardu Marksovi, který se zde snažil o její legalizaci.

V dalších dnech se nám předvedou například drama Submarino dánského Thomase Vinterberga, oscarový Lepší svět dánské Susanne Bier nebo francouzsko-belgický thriller Hitler v Hollywoodu se spoustou nejen hereckých hvězd.

Každopádně si zde každý přijde na své, neboť výběr je opravdu velký. Vyberte si komedii, drama, tragikomedii, a to od filmařů (a mnohdy velmi talentovaných) z Dánska, Belgie, Švédska, Finska, Balkánu, Francie či Islandu. A na konci celé přehlídky se můžete třeba vrátit do atmosféry Vánoc v křehkém snímku o lásce Domů na Vánoce.

Více informací o této přehlídce naleznete zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Evropský film se představí na vlastní přehlídce. Je libo Hitler nebo marihuana?