Menu
TOPZINE.cz
Hudba

EMO styl prý ohrožuje zdraví, jedná se o omezení prodeje hudby. Projde to?

Redakce

Redakce

1. 4. 2010

30 Seconds To Mars-This is WarMinisterstvo zdravotnictví spolu s Ministerstvem kultury připravují revoluční změnu v prodeji hudebních nosičů. Obě instituce se dohodly, že na některých CD budou upozornění o nevhodnosti pro mládež.

30 Seconds To Mars - This is War, Zdroj: archiv

30 Seconds To Mars - This is War s varováním na obalu, Zdroj: archiv

Průzkum ministerstva zdravotnictví ukázal, že 40% sebevrahů do třiceti let bylo příslušníky subkultury EMO. Vzhledem k tomu, že to je značně alarmující číslo, rozhodla se ministerstva zdravotnictví a kultury proti těmto případům bojovat. Stejně jako na tabákových výrobcích budou i na nevhodných CD viditelná varování, v tomto případě kvůli tomu, že texty některých EMO kapel údajně nabádají mladistvé k sebepoškozování…

Například v písni Search and Destroy od skupiny 30 Seconds to Mars, která je považována za EMO formaci, se říká Grab Your Gun Time to Go to Hell I’m no Hero… (Popadni svou zbraň, je čas jít do pekla, nejsem hrdina…). Němečtí Tokio Hotel zase zpívají Scream ‚til You Feel It, Scream ‚til You Believe It, Scream and When It Hurts You Scream It out loud… (Křič, dokud to cítíš, křič, dokud tomu věříš, křič, a když tě to bolí, vykřič to nahlas…).

Toto upozornění však nebude jediným opatřením, které Ministerstvo zdravotnictví plánuje. U kapel, jejichž texty přímo navádí k sebepoškozování, bude stanovena hranice přístupnosti. Mírnější díla budou přístupná od patnácti let, ta silnější až od osmnácti. Písně s nejdrastičtějšími texty by se dokonce nemusely vůbec dostat na český trh!

Varování na obalech CD, Zdroj: archiv

Varování na obalech CD, Zdroj: archiv

Na sociálních sítích se už organizují početné skupiny emařů, které vyhrožují, že kvůli této redukci vyjdou do ulic. Některá seskupení se dokonce chystají demonstrovat před budovou ústavu hromadnou sebevraždou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

EMO styl prý ohrožuje zdraví, jedná se o omezení prodeje hudby. Projde to?