Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Elton John se poprvé stal tátou

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

30. 12. 2010

Britský hudebník sir Elton John a jeho partner David Furnish dostali k Vánocům asi nejvzácnější dárek, jaký si mohli přát. Narodil se jim syn. Svět obletěla zpráva, které by ještě před desetiletím uvěřil jen málokdo. 

FOTO: Elton John

Elton John, Zdroj: O2 arena

Dítě se narodilo v Kalifornii náhradní matce přesně na Vánoce – 25. prosince. Dostalo působivé jméno Zachary Jackson Levon Furnish-John.

Slavný pár se už před několika lety pokoušel získat dítě jiným způsobem. Chtěli adoptovat osiřelého chlapce původem z Ukrajiny. Ukrajinské zákony jim to ale hned z několika důvodů neumožnily. Legální adopci bránil jednak jejich věk, jednak fakt, že se jedná o homosexuální pár.

O okolnostech synova narození John a Furnish odmítají podrobněji hovořit. Své soukromí si z pochopitelných důvodů chrání, zvláště když se jedná o jejich novopečeného potomka. Médiím tak sdělili pouze, že jsou „v tuto výjimečnou chvíli přímo zaplaveni štěstím a radostí“.

Chlapeček vážil přibližně tři a půl kila a prý se mu daří velmi dobře. John a Furnish jsou na základě kalifornských zákonů jeho právoplatnými rodiči. To ovšem nebude automaticky platit v jiných státech. Miminko tedy nejspíše na britských úřadech ještě způsobí zuřivé papírování.

Reakce na radostnou novinu se poněkud různí. Zatímco spousta osobností páru zaslala blahopřání, jiní – zejména představitelé církevních organizací – nebyli zprávou nadšeni. Postoje k problematice výchovy dětí homosexuálními páry jsou zkrátka po celém světě velmi rozporuplné. Nicméně se zdá, že John a Furnish si nenechají zkazit radost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elton John se poprvé stal tátou