Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ekofilm se letos kvůli ministerstvu nekonal. Nahradily ho Ozvěny

Kateřina Chudobová

Kateřina Chudobová

12. 10. 2012

Namísto již tradičního jihočeského festivalu Ekofilm jsme se letos dočkali Ozvěn Ekofilmu, které se uskutečnily 10. až 12. října 2012. Program je velmi bohatý, dostaví se režiséři promítaných snímků a vstup je jako obvykle zdarma.

Jaroslav Dušek minulý rok na festivalu. Foto: Oldřich Mánert, TOPZINE.cz

Festival Ekofilm pořádaný pravidelně v jižních Čechách letos potkaly problémy spojené s výběrovým řízením na organizaci soutěže.

„Vyhlašovatel soutěže Ministerstvo životního prostředí zrušilo v červenci výběrové řízení na organizaci soutěže. Občanské sdružení Ekofilm nesouhlasilo s průběhem, ani výsledkem zrušeného výběrového řízení. Do dnešního dne Ministerstvo životního prostředí na svých webových stránkách nezveřejnilo výsledek nového výběrového řízení,“ uvedla pro TOPZINE.cz mediální zástupkyně Veronika Dušková.

Podívejte se na fotky ze zahájení loňského ročníku Ekofilmu

Z těchto důvodů se sdružení Ekofilm rozhodlo uspořádat Ozvěny Ekofilmu. Tradičně se ozvěny odehrávají na původních místech, tedy v Českých Budějovicích, Třeboni a Českém Krumlově. Programově se přehlídka vrací do historie festivalu a promítá filmy z let 1997 až 2011, tedy ty, které získaly na festivalu ocenění.

video
play-sharp-fill

Diváci si tak mohli připomenout úspěšné snímky jako slovenský dokument Iné svety, Zajatci bílého boha od Steva Lichtaga, Zdroj režiséra Martina Marečka nebo snímek Architekt odpadu s ústřední postavou Michaela Reynoldse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ekofilm se letos kvůli ministerstvu nekonal. Nahradily ho Ozvěny