Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Eko tašky a kabelky si hýčkají životní prostředí i nás!

Redakce

Redakce

24. 6. 2010

Nosit igelitku už dávno není IN. V kurzu je být stylový a především eko! Pořiďte si proto pěknou a moderní plátěnou tašku, která vám bude vždy k dispozici a se kterou ochráníte životní prostředí i svou image. Je nejen praktická, ale lehká a pohodlná. A pro stylové lahůdkáře se nabízejí i tašky, třeba z obalů od džusů, starých novin či bezpečnostních pásů.

Eko tašky, Zdroj: ecobags.com

Igelitky byly sice prudce trendy za socialismu, kdy nebyly k sehnání. Majitel igelitky byl záviděníhodný, ale dnes to rozhodně neplatí! Ba naopak – nošení igelitky vás odsoudí k sortě lidí, která nemá ani páru o stylu. Není však důvod pořizovat si hned maxi kabelku, abyste nemuseli nosit věci navíc v rukou.

Pořiďte si pěknou ekologickou tašku! Nejenom, že je vkusnější nežli obyčejná igelitka, ale hlavně takovouto taškou šetříte životní prostředí! Kolikrát použijete igelitku? Jednou po cestě z obchodu? Dvakrát, třikrát?

Eko tašky, Zdroj: inhabitat.com

Plátěnou tašku složíte pohodlně do kabelky, kde moc místa nezabere, a vytáhnete pokaždé, když ji budete potřebovat, a to bude opravdu mnohokrát. Navíc nemusíte v samoobsluze při každém nákupu brát novou tašku, tím naší matičce Zemi uchráníte docela výrazný kus jejího prostředí.

Zkuste být více ekologičtí a zejména při nákupu potravin, víte-li, že v obchodě dávají tašky igelitové, nikoli papírové, tašku odmítněte a použijte tu svou!

Eko kabelka z obalů od CocaColy, Eko kabelka z časopisů, Zdroj: ecoist.com

Na trhu je nepřeberné množství výběru, při pořizování eko tašky i kabelky. Dnes už téměř v každém řetězci s oblečením i kosmetikou najdete tyto skvělé taštičky. Jednoduché nebo s různorodými potisky, např. logem obchodu, zvířátky, kytičkami anebo třeba s portrétem Audrey Hepburn. Stačí si vybrat.

Eko kabelka z novin, Eko kabelka z bezpečnostních pásů, Zdroj: ecoist.com, eco-handbags.ca

Pokud byste ale chtěli být opravdu eko, zamiřte do některé prodejny s bio produkty a kupte si tašku z eko bavlny. A třeba rovnou čistě bílou, na níž máte šanci uplatnit svoji kreativitu. Vezměte fixu na textil, barvy a vytvořte si cokoli vás napadne. Takový kousek bude originální a jenom váš. A pokud máte chuť být ještě kreativnější, najděte doma kusy starých látek a svoji eko tašku si prostě ušijte.

Eko taška z pánských kravat, Eko taška z koberce, Zdroj: eco-handbags.ca

Plátěnými taškami nabídka trhu rozhodně nekončí. Pořídit si můžete i eko tašku z plastu (pet-lahve), papíru (noviny, časopisy, knihy), gumy, různých obalů (bonbóny, chipsy), pneumatik, gramofonových desek, čínských hůlek, bezpečnostních pásů, pánských kravat, lodních plachet, čárových kódů nebo dokonce ze starého skateboardu! A dalších jiných zajímavých recyklovatelných materiálů. Hrajte si a zároveň pomáhejte! 

Eko kabelka z obalů od bonbónů, Eko kabelka (pouzdro) ze skateboardu, Zdroj: ecoist.com, eco-handbags.ca

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Eko tašky a kabelky si hýčkají životní prostředí i nás!