Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Edguy vyráží na dálniční turné 2011. Koncert zažije Praha i Zlín

Martin Palounek

Martin Palounek

25. 8. 2011

FOTO: EdguyNěmecká metalová formace Edguy vydává v srpnu 2011 nové album nazvané Age of the Joker. V rámci svého turné se dvakrát zastaví také u nás, 6. října v pražském KC Vltavská a 23. října ve zlínském klubu Masters of Rock Café.

FOTO: Edguy

Edguy - oficiální promo fotografie k albu Age of the Joker, Zdroj: nuclearblast.de

Po monstrózní šňůře k poslednímu albu Tinnitus Sanctus, kdy projezdili svět po boku megahvězd, jako jsou Scorpions, a po neuvěřitelném turné s projektem Avantasia se frontman Tobias Sammet rozhodl, že věnuje veškerou svou energii do přípravy nového počinu Edguy.

Čtěte také: Avantasia vydává živé album The Flying Opera

Výsledkem je album o jedenácti písních, ve kterých se na jednu stranu kapela drží své image a ještě více ji podtrhuje, ale na druhou stranu jsou zde patrné i četné experimenty se zvukem a kompozicí.

Tyto pokusy ovšem žádného skalního fanouška nepřekvapí a nerozhodí, Edguy se snaží vyvarovat tomu, aby se stali parodií sami na sebe a psali monotónní songy. Lehké deviace jsou příjemné a opatrné. Vliv posledního dvojalba Avantasie na současnou tvorbu je ovšem nepopiratelný.

Škatulata po Evropě

K novému albu, které je nazvané Age of the Joker, je samozřejmě přichystáno turné, které má být větší, šílenější a ujetější než všechna předešlá dohromady.

Je to vidět i na jejich naprosto chaotické trase, po které pojedou celou šňůru. Do Prahy přijedou 6. října, následně přes Německo, Itálii, Švýcarsko, Francii, Španělsko, Německo, Francii a ještě jednou Německo přijedou do Zlína, a to 23. října.

Poříďte si vstupenky na říjnové koncerty Edguy za 500Kč!

Asi se nedozvíme, zda je příčinou této trasy promyšlená strategie, výplod fantazie pološíleného tour manažera nebo obavy z kritického stavu našich dálnic. Jisté ale je, že pauza je dost velká, aby někteří fanoušci začali okamžitě skupovat lístky na oba dva domácí koncerty. Možná by se mohly ostatní kapely inspirovat a dávat mezi koncerty v ČR větší mezery v plánovacím kalendáři.

Edguy jsou pro nás zárukou toho, že uvidíme bláznivou show plnou pohybu a uječených vokálů. Že uslyšíme staré vypalovačky, to je nad slunce jasnější. Nové skladby jsou také velmi zdařilé, takže zbývá jen se přijít podívat, jak se šašci svého údělu zhostí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Edguy vyráží na dálniční turné 2011. Koncert zažije Praha i Zlín