Dvacet tisíc stránek: Českou premiéru chystají v Divadle Disk

FOTO: Dvacet tisíc stránek, Divadlo Disk

FOTO: Dvacet tisíc stránek, Divadlo DiskKatedra činoherního divadla DAMU připravuje na pátek 5. dubna českou premiéru. Studenti tentokrát zkusí napsat Dvacet tisíc stránek.

Zdroj: Ondřej Michálek a Michal Hančovský

Text Dvacet tisíc stránek, jehož autorem je švýcarský dramatik Lukas Bärfuss, přenesou na divadelní prkna v Divadle Disk. Studenti třetího ročníku herectví a čtvrtého ročníku režie a dramaturgie Katedry činoherního divadla DAMU připravují českou premiéru na pátek 5. dubna.

Obyčejnému klukovi, snílkovi a flákači Tonymu jednoho dne spadne na hlavu krabice s dvaceti pěti svazky díla o Švýcarsku v době druhé světové války. Obsah spisu se mu vtiskne do paměti. Lidé jej nejprve strčí do blázince, ale okolí na něj změní názor, když se potvrdí jeho úžasná paměť.

Tony se snaží vyrovnat s traumaty druhé světové války a lidskou identitou v minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Klade si otázky po jeho odpovědnosti za minulost a zda má možnost se s ní vyrovnat.

Švýcarský dramatik Lukas Bärfuss (1971) vystudoval knihovnictví, pracoval jako antikvář a poté se stal dramatikem na volné noze. Divadelní hra Dvacet tisíc stránek měla premiéru ve Švýcarsku v únoru 2012. Bärfuss s ironií zobrazuje a kritizuje problémy dneška jako genocidu nebo sexuální násilí. V roce 2013 získal Berlínskou literární cenu.

Dvacet tisíc stránek, Divadlo Disk, autor: Lukas Bärfuss, režie: Zuzana Burianová, hrají: Michal Balcar, Vojtěch Bartoš, Izabela Firlová, Iva Holubová, Tereza Krippnerová, Marek Mikulášek, Michal Necpál a další

Premiéra: pátek 5. dubna

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová

Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*