×
TOPZINE.cz

Dvacet tisíc stránek: Českou premiéru chystají v Divadle Disk

FOTO: Dvacet tisíc stránek, Divadlo Disk

Katedra činoherního divadla DAMU připravuje na pátek 5. dubna českou premiéru. Studenti tentokrát zkusí napsat Dvacet tisíc stránek.

Zdroj: Ondřej Michálek a Michal Hančovský

Text Dvacet tisíc stránek, jehož autorem je švýcarský dramatik Lukas Bärfuss, přenesou na divadelní prkna v Divadle Disk. Studenti třetího ročníku herectví a čtvrtého ročníku režie a dramaturgie Katedry činoherního divadla DAMU připravují českou premiéru na pátek 5. dubna.

Obyčejnému klukovi, snílkovi a flákači Tonymu jednoho dne spadne na hlavu krabice s dvaceti pěti svazky díla o Švýcarsku v době druhé světové války. Obsah spisu se mu vtiskne do paměti. Lidé jej nejprve strčí do blázince, ale okolí na něj změní názor, když se potvrdí jeho úžasná paměť.

Tony se snaží vyrovnat s traumaty druhé světové války a lidskou identitou v minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Klade si otázky po jeho odpovědnosti za minulost a zda má možnost se s ní vyrovnat.

Švýcarský dramatik Lukas Bärfuss (1971) vystudoval knihovnictví, pracoval jako antikvář a poté se stal dramatikem na volné noze. Divadelní hra Dvacet tisíc stránek měla premiéru ve Švýcarsku v únoru 2012. Bärfuss s ironií zobrazuje a kritizuje problémy dneška jako genocidu nebo sexuální násilí. V roce 2013 získal Berlínskou literární cenu.

Dvacet tisíc stránek, Divadlo Disk, autor: Lukas Bärfuss, režie: Zuzana Burianová, hrají: Michal Balcar, Vojtěch Bartoš, Izabela Firlová, Iva Holubová, Tereza Krippnerová, Marek Mikulášek, Michal Necpál a další

Premiéra: pátek 5. dubnaDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..