Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Drew Barrymore podruhé jako režisérka! Bude to lepší než Jíst, meditovat, milovat?

Známá a oblíbená herečka Drew Barrymore se opět chystá usednout do režisérského křesla, tentokrát aby natočila adaptaci bestselleru How to Be Single od Liz Tuccillo, jedné ze scenáristek veleúspěšného seriálu Sex ve městě.

FOTO: Z Charlieho andílka v paní režisérku

Z Charlieho andílka je paní režisérka, Zdroj: youtube.com

Drew Barrymore bude natáčet už svůj druhý film. Její prvotinou byla ztřeštěná komedie Whip It! (v českém překladu Vyfič!, což je celkem přesné), která vypráví o drsných týmech bruslařek a o jejich soutěžích. Sama režisérka si ve svém snímku zahrála pěknou drsňačku a nejednou je tam vidět v bitce. Těžko říci, jak se to Drew povedlo, ale ten film je jak originální, tak úplně kýčovitě americký. Snad bude její další počin o něco lepší.

How to Be Single bude vyprávět o partě lidí z New Yorku a jejich milostných dobrodružstvích. Tak je aspoň film zatím nezávazně představován… Natáčet plánuje Drew od začátku letošního léta. „Doufejme, že to v mnoha směrech romantická komedie nebude. Dnešní lidé si pod tímto slovem představí rozchody a tak dále. Ale já myslím, že to zdokonalíme tak, aby to bylo více věkově a genderově univerzální,“ říká.

Knižní podoba příběhu, kterou má na svědomí Liz Tuccillo, vypráví o nezadané Newyorčance Julie Johnson. Jednou se Julie rozhodne vyzvednout všechny své úspory a vyrazit na cestu. Z Paříže do Brazílie a Sydney, na Bali, do Pekingu, Bombaje a Reykjavíku. Cestuje po světě, aby zjistila, jak naložit s celou tou single věcí.

FOTO: Drew ve filmu Dál než se zdálo

Drew ve filmu Dál než se zdálo, Zdroj: distributor filmu

Poté se samozřejmě zamiluje a její srdce se naučí víc, než o čem kdy snila. V New Yorku se zatím její přátelé potýkají s vlastními problémy. Například s nevydařeným rande na slepo, svazkem bez lásky, soudním sporem a svobodným mateřstvím. Prostřednictvím svých cest každá žena bojuje za to, aby v sobě vybudovala novou představu o lásce, štěstí a spokojeném životě.

Velice nápadně připomíná tato zápletka film Jíst, meditovat, milovat, který byl velkým zklamáním i přes hvězdnou Julii Roberts v hlavní roli. Snad se Drew popere s tímto tématem lépe než Ryan Murphy (režisér výše zmíněného snímku). Je ale fakt, že má jít o povídkovou romantickou komedii. Že by tedy zapadla mezi Na sv. Valentýna a Až tak moc tě nežere? Je to velice pravděpodobné. V lepším případě se ale zařadí vedle Lásky nebeské. Nezbývá než doufat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Drew Barrymore podruhé jako režisérka! Bude to lepší než Jíst, meditovat, milovat?