Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dolce Gusto se spojilo s Pradou. Spolupráce přinesla smajlíky i srdíčka

Redakce

Redakce

31. 8. 2011

FOTO: Agatha Ruiz de la PradaKdo by je neznal? Jsou praktické, snadno ovladatelné a cool. Kávovary Dolce Gusto jsou hitem posledních let. Loajalitu zákazníků společnost odměňuje neustálou produkcí různých inovací a vychytávek. Tentokrát ve spolupráci s Agathou Ruiz de la Prada.

FOTO: Agatha Ruiz de la Prada

Agatha navrhla dva designy pro Dolce Gusto Zdroj: agatharuizdelaprada.com

Na Ice Party konané v Tančícím domě zástupci firem Nestlé (ti, co mají na starost kapsle) a Krups (ti odpovědní za přístroje) hrdě představili nejnovější členy rodiny. Jsou jimi kávovary typu Piccolo, jeden v srdíčkovém hávu a druhý ozdobený smajlíky a kytičkami. Dolce Gusto však připravilo pro zákazníky i další novinku. Původně letní edice Cappuccino Ice a Nestea ledový čaj přecházejí do stálé nabídky.

Kdo je Agatha Ruiz de la Prada?

Návrhářka pocházející ze slavné rodiny proslula svými extrémně barevnými modely a širokou škálou působnosti od parfémů až po nástěnné hodiny. Spolupracovala s takovými značkami jako Lacoste, Swatch či Nestlé. Agathiny obchody naleznete v Madridu, Barceloně, Miláně, Paříži a New Yorku.

Její modely se pravidelně objevují na Madrid Fashion Weeku a dalších důležitých módních akcích. Právě její obliba v pestrých barvách, bláznivých motivech a notná dávka hravosti určila podobu nových kávovarů.

Proč právě Dolce Gusto?

FOTO: Kávovar Dolce Gusto

Agatha zbožňuje motiv srdce. Není divu, že ho použila i na kávovar. Zdroj: Groupe SEB

Agatha má jasno. Na italských stránkách dolce-gusto.it uvádí: „Práce na tomto projektu mě opravdu bavila. Chtěla jsem vytvořit výjimečný look pro Piccolo, něco jedinečného, co doteď neexistovalo. A protože miluji práci s barvami a formami, vytvořila jsem dva nápadné designy, které vyjadřují radost a štěstí. Skutečně jsou to ty nejfantastičtější a nejelegantnější kávovary, jaké jsem kdy viděla.

Plně souhlasím. Navíc je to tak jednoduché. Představa kávy z pákového přístroje s napěněným teplým mlékem je sice lákavá, ale ruku na srdce, komu by se s tím chtělo v půl páté ráno babrat? Hodit kapsli do chlívečku (nebo jak to nazvat), zmáčknout páčku a pak už jen sledovat, jak se plní hrneček, je přece jen tak nějak milejší.

Káva za osm korun

Dalším argumentem pro je cenová dostupnost. Nejlevnější model Piccolo se dá sehnat za dva tisíce. Jeden šálek vás vyjde zhruba na osm korun. U produktů, na které jsou potřeba dvě kapsle, je to pak šestnáct.

Je pravda, že udělat si turka nebo nějaké rozpustné kafe je sice ještě levnější, ale rozdíl v chuti a vůbec celkovém požitku je obrovský. Takže proč do něj nejít? Poměr kvality a ceny je nadprůměrně dobrý. A taky se s ním dá tak krásně vyhrát.

Espresso Decaffeinato Stracciatella

Suroviny:

  • 1 káva Espresso Decaffeinato Nescafé® Dolce Gusto®
  • 100 ml smetany
  • tabulka čokolády Orion Intense
  • 1 lžička moučkového cukru

Postup:

  • 1. Nalijte smetanu do misky a dejte asi na 30 minut do lednice. Pomocí ostrého nože vytvořte čokoládové hoblinky.
  • 2. Ze smetany vyšlehejte tuhou šlehačku a přidejte do ní moučkový cukr. Přidejte polévkovou lžíci čokoládových hoblinek a opatrně zamíchejte.
  • 3. Připravte kávu Espresso Decaffeinato, oslaďte podle chuti a ozdobte kopečkem připravené šlehačky.

Zdroj: dolce-gusto.cz

Co dodat? Při používání Dolce Gusto nejde o prostý přísun kofeinu, je to o stylové a zábavné konzumaci kávy. O kvalitním požitku bez velké námahy. Kávovar Krups není jen kuchyňské vybavení, ale i designový doplněk. A v novém oblečku od Prada je teď ještě stylovější než kdy dřív. K mání v České republice již od září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dolce Gusto se spojilo s Pradou. Spolupráce přinesla smajlíky i srdíčka