Menu
TOPZINE.cz
Krása

Dokonalá postava pro každého? Poradíme vám, jak na to

Redakce

Redakce

4. 11. 2011

 

Velké množství lidí vychází z přesvědčení, že primární vzhled postavy závisí výhradně na genetických dispozicích. Občas na tom něco být může. Ovšem jak je známo, lidská vůle dokáže hory lámat.

FOTO: cviceni

Pravidelný trénink dokáže divy, Zdroj: sxc.hu

Od narození byl každý vystaven různému životnímu stylu, a podpořil, či naopak potlačil své genetické dispozice. V této první části článku o dosažení vysněné postavy TOPZINE.cz  nastíní všeobecnou problematiku dokonalé postavy.

Strava

Ačkoli se to zdá jakkoli neuvěřitelné, dodržování správného jídelníčku má podíl na 50-60% konečného výsledku. Můžeme cvičit jako diví, ale když budeme dále špatně jíst, cvičení nebude mít žádný efekt.

Čtěte také: Hypersexualita je nemoc

Během dne je velice důležité hlídat příjem bílkovin, sacharidů a tuků. Všechny tyto věci jsou ve správném poměru pro tělo potřebné a nutné. A především bílkoviny jsou číslo jedna, pokud jde o budování svalové hmoty, neboť bílkoviny jsou základní stavební jednotkou svalové tkáně.

Posilování

Princip posilování je v podstatě velice jednoduchý. Při každém tréninku se naruší mikroskopická svalová vlákna, která se při regeneraci opět zahojí.

Vše spočívá ve správném jídelníčku, díky kterému se vlákna nejen hojí, ale zvětšují i svůj objem a sílu pro případ další zátěže. Růst svalové hmoty je tedy přímo spojen s intuicí lidského těla.

Kardio

Pro dokonalost samotné posilování nestačí, neboť i sebevětší svaly nepůsobí dobře schované pod tukovou tkání. Snad nejčastější chybou bývá přílišná intenzita tréninku. Problém je, že tuky spalujeme po 20 minutách práce v dané tepové frekvenci. Pokud však tuto frekvenci překročíme, spalujeme cukry.

FOTO: běhání

Běh bývá označován za nejúčinnější způsob spalování, Zdroj: sxc.hu

Když opomeneme náš hlavní cíl, kterým je vzhled, kardio má také druhou velmi důležitou funkci. Posiluje celý náš kardiovaskulární systém. Posiluje srdce a častý trénink udržuje roztažené cévy, což napomáhá udržení ideálního krevního tlaku.

Sportovní doplňky

Mezi nejčastěji používané sportovní doplňky patří proteinové a sacharidové koktejly, Carnitin a BCAA. Proteinové koncentráty se užívají pro rychlejší nárůst svalové hmoty v případě, kdy nejsme schopni požít dostatečné množství bílkovin v denní stravě.

Carnitin je ten nejuniverzálnější a nejznámější spalovač tuků. Sám o sobě příliš velký efekt nemá, ale užívání při sportu značně urychluje proces spalování tuků.

Čtěte také: Změňte techniku běhu, třeba je celý problém jen v nesprávné technice.

A v poslední řadě BCAA. Sportovci hojně užívaný doplněk, který zajistí, že i při nadměrně velké námaze typu kardio nespalujeme svalovou hmotu.

V příštím díle  seriálu dokonalé postavy se zaměříme na ženy a muže zvlášť a probereme jejich těla podrobně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dokonalá postava pro každého? Poradíme vám, jak na to