Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Do Prahy přijede jaffský mistr Bra’tac, skvělý bojovník ze Stargate

Martin Peška

Martin Peška

27. 9. 2011

Americký herec Tony Amendola, který ztvárnil čestného bojovníka Bra’taca v seriálu Hvězdná brána, přijede do Prahy. Od 26. do 30. října ho mohou fanoušci potkat na akci s názvem FanCity.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=wp-content/uploads/dm-albums/tony-amendola/]

Spolu s Amendolou se akce účastní i britská herečka Jessie Cave, která se zviditelnila v roce 2009 díky šestému pokračování Harryho Pottera (Harry Potter a Princ dvojí krve), kde ztvárnila vedlejší postavu Levandule Brow, přítelkyni Rona Weasleye. V konkursu na tuto roli porazila 7.000 jiných dívek.

FOTO: Jessie Cave

Jessie Cave, Zdroj: WB

Amendolu na FanCity, festivalu her a fantastiky, v KC Novodvorská na pražské Lhotce, čekají dvě dvouhodinové besedy s českými fanoušky. První se má věnovat seriálu, natáčení, ale také jeho účasti na jiných akcích ve světě. Druhá dvouhodinovka bude zaměřená více na jeho osobní život.

Na programu festivalu bude i autogramiáda a focení s oběma herci.

Věděli jste, že Jack O’Neill nejprve cvičil delfíny?

Tony Amendola se narodil do dělnické rodiny v New Haven v americkém státě Connecticut, kde také vyrůstal. Po studiích na Temple University v Philadephii se přestěhoval v roce 1978 do Los Angeles a započal svou hereckou kariéru jako milovník v nahořklé divadelní komedii Eduarda de Filippa s názvem Filumina – manželství po italsku.

Jako představitel hlavních rolí na jevištích předních amerických regionálních divadel strávil 12 let. V roce 1989 si zahrál v seriálu Colombo a několika televizních filmech. Mohli jsme ho také vidět ve filmech Kokain, Hráči nebo Legenda o Zorrovi.

FOTO: Americký herec Tony Amendola, který ztvárnil čestného bojovníka Bra'taca v seriálu Hvězdná brána

Mistr Bra’tac z Chulaku sloužil také jako První muž Goa’uldů: Apophise a Klorela (synovi Apophise a Hathor, který žil v hostiteli Skaarovi). Zdroj: MGM

Od roku 1997 byl obsazen do vedlejší role, ve které proslul před fanoušky sci-fi nejvíce. Stal se totiž jaffským mistrem Bra’tacem v seriálu Stargate SG-1, moudrým učitelem Teal’ca (hraje Christopher Judge) pocházejícím z planety Chulak. Podle seriálu je Bra’tacovi 146 let, na což je často poukazováno jako na velmi váženou hodnotu mezi jaffským lidem.

Tony má vášeň pro studium jazyků, umí španělsky a italsky. Je příznivcem jógy a milovníkem italské kuchyně. V současnosti žije v Lake Silver (čtvrti na východ od Hollywoodu v Los Angeles) se svou manželkou Judith.

Za festivalem FanCity stojí pořadatelský tým z neziskového občanského sdružení SFK Avalon o.s., které pořádá také známý Festival fantazie.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do Prahy přijede jaffský mistr Bra’tac, skvělý bojovník ze Stargate