Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Do kin vstupuje nový film o Sněhurce. Ale tentokrát je to jiný příběh

Petr Bělecký

Petr Bělecký

18. 2. 2013

Sněhurka: Jiný příběhBylo nebylo, za devatero horami žila dívka, která nikdy nepoznala svou matku. Naučila se umění svého otce, slavného toreadora, její zlá macecha ji však ze srdce nenáviděla. Jednoho dne utekla Sněhurka s potulnou bandou trpaslíků a stala se legendou.

Tato Sněhurka vyměnila srnky a ptáčky za půltunové býky. Zdroj: AČFK

Tato Sněhurka vyměnila srnky a ptáčky za půltunové býky. Zdroj: AČFK

Pablo Berger připravoval svůj film, na motivy pohádky bratří Grimmů, více než 8 let. Film o Sněhurce chtěl pojmout originálněji. Snímek měl být poctou němé kinematografii ze začátku minulého století. Týden před natáčením však zjistil, že podobný nápad dostal i jeho kolega ve Francii, jakýsi Michel Hazanavicus. Ten se svou poctou němé kinematografii nazvanou The Artist o několik měsíců později dobyl Oscary.

Talentovaný režisér Pablo Berger se však nevzdával a dále se věnoval svému pojetí Sněhurky, když se k němu dostala zpráva, že z neznámého důvodu stejné téma zaujalo i Hollywoodská studia a ta také začínají připravovat adaptace Sněhurky, a to rovnou dvě.

Ani horlivost Hollywoodu však režiséra neodradila, a tak máme i my v českých kinech možnost vidět neobyčejný epos o Sněhurce, která se postavila zlé maceše. I když trochu jinak. Naši recenzi k filmu si můžete přečíst zde.

Film Sněhurka: Jiný příběh bude mít premiéru 19.2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do kin vstupuje nový film o Sněhurce. Ale tentokrát je to jiný příběh