×
TOPZINE.cz

Do diskografie Richarda Müllera přibylo CD s názvem Už. Baroko je minulostí

Kontroverzní slovenský zpěvák, který jako jediný úspěšně vydává své písně ve slovenském i českém jazyce, muzikant, jenž se dokáže proslavit, i když zrovna nezpívá, Richard Müller, vydává své čtrnácté album s názvem Už.

Richard Müller, Zdroj: archiv
Richard Müller, Zdroj: archiv

Rodák z Hlohovce, který letos oslaví devětačtyřicáté narozeniny, Richard Müller, připravil desku nesoucí název . Placka je prošpikována všemi možnými tóny, které od Richarda asi posluchač ještě nezná. Avšak povedenými, nutno podotknout.

Album Už startuje stejnojmenným singlem, který jistě spousta lidí zná i z tuzemských rádií.

Taková píseň Maju ma rady je bezkonkurenčně ulítlá a vypovídá o něčem jiném než úvodní skladba této kompilace. Po jejím poslechnutí doslova koluje hlavou a nutí člověka k prozpěvování.

Když se na displeji přehrávače zobrazí poslední číslo, jedenáct, přepadne každého pocit, že se Müllerovi na cédéčko vloudil Michael Jackson s písní Earth Song. Hodně podobný začátek je zpočátku matoucí, ale Richard Müller skladbu Zobuď ma posléze pohádkově rozjede.

Umístí se Richard Müller v českých vyjmenovaných slovech?

Při poslechu si člověk může připadat jako u indiánského ohně, chvíli poté zase jako ve sci-fi sáze Star Wars. Rytmy v každé písni ze všech jedenácti jsou slovy takřka nepopsatelné. Fanoušci tohoto zpěváka budou víceméně nadšení a ti ostatní si budou pobrukovat melodie z tohoto CD ještě pěkně dlouho.

Jako pokaždé Richard Müller nezklame. Dokáže chytnout několik generací najednou. A nikdo by se moc nedivil, kdyby se měnila vyjmenovaná slova po em. My, mýt, myslet, Müller. Slušelo by mu to.

Desku si můžete koupit za 265 korun zde.

Richard Müller – Už

Vydáno: 2010
Celkový čas: 34:04
Skladby: Už, Sviečky, Hluk, Maju ma rady, Nočný vták, Donemoty, Čo ťa bolí?, Čiara, Za horúca, Netreba, Zobuď ma
Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****1 Komentář Do diskografie Richarda Müllera přibylo CD s názvem Už. Baroko je minulostí

  1. som v nedelu pocuval v aute novy album risa mullera a prekrocil som povolenu rychlost o 30km! stalo ma to niekolko tisic korun sk na pokute dopravnym policajtom! dik riso! ;)
    bola to skladba c.7… :) dnes som album pocuval 2x, a na rychlost som si uz dal pozor. slubil som totiz policajtom, ze uz nikdy nebudem jazdit rychlo… :)
    k albumu:
    je to zas RM, tvorba ktoreho vzdy bola nabita emociami…
    ML :)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..