Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do amerických kin jde česká pohádka. Film Na půdě považují za úžasný

Redakce

Redakce

16. 8. 2012

Český animovaný film od režiséra Jiřího Barty se chystá do kin za velkou louží. Náš snímek považují za „nejúžasnější stop-motion film všech dob“, a proto se rozhodli obohatit americkou veřejnost i o tento snímek.

video
play-sharp-fill

Animák Na půdě byl natočen v roce 2009 a děj se odehrává jak jinak než na půdě domu v Praze, kde si panenka Pomněnka a její tři kamarádi žijí v klidu a mají své denní rituály. Jeden z nich také zahrnuje, že si každé ráno vyberou jednoho z nich, zvolí ho za oslavence dne a Pomněnka mu upeče dort. Veškerý klid se vytratí, když Pomněnku unese hlava zla a téměř celá půda se ji rozhodne najít a zachránit.

Čtěte více: Robbins z Shawshanku bude natáčet film v Praze. Přímo na Václaváku

Film bude mít název Toys in the Attic a bude promítán ve městech jako Los Angeles, Chicago nebo New York. Hlavní postavy nadabovaly takové hollywoodské hvězdy, jako je Forest Whitaker, Cary Elwes či Joan Cusack. ZDE si můžete pustit americkou verzi traileru.

FOTO: Myška z filmu Na půdě

Myška Sklodowská jako vůdkyně zachránců. Zdroj: Cinemart

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Animovaný / Pohádka
Česko / Slovensko / Japonsko, 2009, 73 min

Režie: Jiří Barta
Hrají: Jiří Lábus, Lucie Pernetová, Boris Hybner, Ivan Trojan, Vladimír Javorský, Barbora Hrzánová, Naďa Konvalinková, Petr Nárožný, Miroslav Táborský, Andrea Žádníková

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do amerických kin jde česká pohádka. Film Na půdě považují za úžasný