Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Dny evropského filmu 2012 začaly Dánskem. Provází je velké slevy

FOTO: Snímek Královská aféra bude zahajovat Dny evropského filmu., Zdroj: eurofilmfest.czSlevy, slevy, slevy. Tak zní moto letošního 19. ročníku Dnů evropského filmu. Královskou aféru, rakouský snímek Dýchat a ještě mnohem více si můžete vychutnat od 12. dubna v Praze, Brně a dalších městech.

[vimeo]39531286[/vimeo]

Jelikož je celý svět, nevyjímaje Evropu, zachvácen doznívající ekonomickou krizí a nespočtem slev, rozhodli se pořadatelé festivalu Dny evropského filmu na tento fenomén reagovat po svém. Letošní 19. ročník bude v duchu výhodných nákupů – jako bonus ke zlevněné vstupence, kterou můžete zakoupit v určité dny i za 30 korun, totiž dostanete zdarma film a titulky navrch jako bonus.

Informace o festivalu Dny evropského filmu:
Místo konání: Praha (Světozor, Lucerna), Brno (Art) a další.
Datum: Praha 12. – 19. dubna, Brno 20. – 26. dubna
Cena vstupenky: 90 Kč bez slevy

Zahájení festivalu se konalo 12. dubna v pražském kině Světozor a prvním filmem se stal dánsko–český historický snímek Královská aféra. Následně se festival přesune do brněnského kina Art, kde bude zahájen 20. dubna. Zde se stane úvodním snímkem rakouský režisérský debut Karla Markovicse Dýchat.

FOTO: Snímek Královská aféra bude zahajovat Dny evropského filmu., Zdroj: eurofilmfest.cz

Snímek Královská aféra zahájil Dny evropského filmu. Zdroj: ofic. stránky

Letošní ročník představí na čtyřicet snímků z více než dvaceti evropských zemí. Účelem festivalu je především rozšířit evropskému divákovi povědomí o kultuře ostatních států. Ale samozřejmě i pobavit.

Podívejte se na to nejlepší z loňského ročníku. Třeba švédský film s Kryštofem Hádkem

Diváci se mohou těšit na filmy z oscarové sekce, ale i na starší snímky, které se určitým způsobem zapsaly do širšího povědomí. Speciální sekcí je pro letošek K věci, která bourá zaběhlé stereotypy zobrazování stáří ve filmech. Nebudou chybět ani díla s hudební tematikou či dokumenty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dny evropského filmu 2012 začaly Dánskem. Provází je velké slevy