Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis IV. – Na konci světa

Martin Peška

Martin Peška

23. 10. 2009

divoke-kmeny-paladin„Dědečku, co se stalo s Eusebiem po tom, co byl vyhnán? A kam se poděl jeho paladin s kopiníky?“

Divoké kmeny, obrázek ze hry, Zdroj: divokekmeny.cz

Divoké kmeny, obrázek ze hry, Zdroj: divokekmeny.cz

„Eusebius s hrstkou svých lidí bloudil z kontinentu na kontinent, než se usadil na konci světa, kde si začal budovat novou vesnici. A jeho paladin Hugo? Zalekl se těžké kavalerie, která čekala před našimi hradbami. Vzal nohy na ramena a od té doby o něm nikdo nic neslyšel. Jen pověsti o jeho smradu se budou jistě vyprávět ještě mnoho let. “

***

Ervínka konečně vyšla z chalupy svého dědy. Když vykročila ze dveří, její oči pohltila ošklivá pichlavá bolest – na sluneční světlo nebylo děvčátko vůbec zvyklé. V oslepující záři ale začala rozpoznávat zajímavé tvary a barvy. Louka za hradbami města byla krásně pokryta kvetoucím kobercem. Dítě se rozeběhlo za motýlem, ale po několika metrech se mu zatočila hlava a svalilo se do trávy. Dívalo se na jasně modrou oblohu, kterou křižovaly poletující hvězdičky. S jejich ubývajícím počtem přicházel na Ervínku spánek a sen o tom, jak Chraniboj píše dopis pánům, kteří mu vyslali na pomoc těžkou kavalerii. Nebo to nebyl sen?

Drahý  příteli,

čím delší dobu se bráníme před barbary a všelijakými divokými kmeny, uvědomuji si naléhavost obnovení starého Kmene. Chtěl bych spojit ty nejlepší panovníky, mezi něž patříš bezpochyby i Ty, a ovládnout tento svět. Divoké barbary si podrobíme a rozdělíme si vládu nad jednotlivými kontinenty. Jen společně bok po boku dokážeme čelit barbarským nájezdům a zároveň jejich opovážlivost trestat. Sjednoťme naše válečné i diplomatické kroky, které nás dovedou k absolutnímu vítězství.

Tímto Tě zvu do Kmenu. Pevně  věřím, že mou nabídku neodmítneš  a nad svými vesnicemi vyvěsíš modré  vlajky, které budou hrozit všem budoucím nepřátelům a zvěstovat, že je konec barbarům a divokým kmenům!

Tvůj soused a nový vůdce Kmene

Chraniboj

Předchozí díly si můžete přečíst zde:

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis I. – Vůdce Axel a starý Kmen

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis II. – Kdo si podmaní Eusebiův lid?

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis III. – Věřte mi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis IV. – Na konci světa