Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis II. – Kdo si podmaní Eusebiův lid?

Martin Peška

Martin Peška

8. 10. 2009

divoke-kmeny-vesniceOd posledního Eusebiova tažení uplynulo několik dní, během kterých si vesnice užila vzácné chvilky míru. Panovník Chraniboj nechal zcela opravit zbořené opevnění, ale začal i s výstavbou panského dvora. Čekal ho totiž důležitý úkol – vybrat někoho, komu dá privilegia a pasuje ho na šlechtice.

Obrázek ze hry, Zdroj: divokekmeny.cz

Obrázek ze hry, Zdroj: divokekmeny.cz

„Koho jen vybrat za svého zástupce v nové vesnici?“ honilo se panovníkovi hlavou. „Zavolejte mi Voka,“ přikázal služebnému, který bez váhání odběhl pro paladina.

***

„Co si přejete, můj pane?“ se sklopenou hlavou pokrytou šediny pokleknul muž před Chranibojem sedícím na vysoké dřevěné stolici.

„Povstaň můj věrný Voku,“ pronesl pán. „Nedávno jsi splnil velký  úkol a zachránil naši vesnici před dalším plenícím útokem. S tvým nalezením Ulrichova meče se mnohé změnilo,“ promnul si oči a zajel prsty do vousů. „Chci dobýt Eusebiovu vesnici. Nechal jsem rekrutovat tisíce vojáků a nechal vybudovat panský dvůr. Do týdne by měl stát hned vedle mého hradu.“

„Á, jistě, ta budova,“ Vokovi došlo teprve nyní, že panský dvůr bude k dispozici šlechtě, kterou jeho pán hodlá vybrat.

„Tebe šlechticem neurčím,“ utnul paladinovy naděje Chraniboj. Prudce vstal z křesla a vykročil směrem k hrdinovi vesnice, prsty zaťaté v pěst až se mu nehty zarývaly do dlaně. Těsně před ním zastavil a pohlédl oknem z hradu na nádvoří. „Jsi hrdina, potřebuji, abys vedl šlechticovu armádu na Eusebiovu ves,“ poplácal uznale paladina po rameni.

„Bude mi ctí, pane.“

„Dostaneš ode mě Vascovo žezlo,“ rozhodnul Chraniboj.

„Můj pane, neměl by ho dostat ten, kterého povýšíš do šlechtického rodu?“ podivil se paladin.

„Myslím, že ne. Pročítal jsem ohořelé části Kroniky Kmene – píše se v ní, že dává šlechtici mimořádnou schopnost přesvědčit lidi v oddanost, ale musí ho doprovázet hrdina – kniha hodně utrpěla požárem, několik stran chybí… Myslím, že je to tak.“

„A čí rodina bude pasována do šlechtického stavu, smím-li se zeptat?“

„Tvoje, drahý Voku. Potáhneš na Eusebiovu vesnici se svými syny, a nejstarší – bude mým zástupcem v dobyté vesnici. Myslím, že Tiburcius bude ten pravý, kdo si podrobí Eusebiův lid.“

Další díl vyjde v rubrice Hry a fantastika na Topzine.cz už 15. října pod názvem Divoké kmeny: Nová kronika, zápis III. – Věřte mi!.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divoké kmeny: Nová kronika, zápis II. – Kdo si podmaní Eusebiův lid?