Divadlo, vole! UMSKUPáci chystají divadelní hry světa v 60 minutách

Všechny divadelní hry na světě v jedné hodině? To je úkol pro uměleckou skupinu UMSKUP. Jak se s tím hrající studenti poperou, ukáže inscenace Divadlo, vole! v úterý 26. února v prostorách Rock Café.

FOTO: UMSKUP
Všechny divadelní hry za 60 minut? Uvidí se, co UMSKUP předvedou. Zdroj: umskup.cz

Autorské divadlo, studenti různých oborů a především sranda a recese. Tak by se ve zkratce dala popsat umělecká skupina UMSKUP. Po rychlém průletu nejvýznamnějšími událostmi české historie si mladí recesisté připravili další lahůdku.

Slibují, že předvedou všechny divadelní hry na světě. Že jde o smělý úkol, dokazuje i vměstnání dramatického výcucu do šedesáti minut. Půjde především o zábavu, jak předvedli UMSKUP už u České historie. Pakliže si udrží svůj zjednodušený cimrmanovský styl, nebudou se diváci nudit ani tentokrát.

Čtěte také: Dlouhá hraje Ibsena. Režie se chopil Nebeský

UMSKUP je umělecká skupina všestranných studentů. Své hry si sami píšou, sami režírují, sami si vytváří kulisy. Jde ale hlavně o originální nápad, jak diváky pobavit a odreagovat. Dle Janka Lesáka, jednoho z UMSKUPáku, jde i o to, že divadlo může představovat ideální prostředek pro komunikaci s publikem.

Divadlo, vole!, umělecká skupina UMSKUP v prostorách Rock Café, režie: Janek Lesák, hrají: Daniel Čihák, Janek Lesák, Sašenda Hruboňová a Ondřej Matějka

Premiéra: úterý 26. února

Divadlo, vole! UMSKUPáci chystají divadelní hry světa v 60 minutách
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*