Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo ožije při Koulení. Absolventi DAMU se loučí s Divadlem Disk

Redakce

Redakce

19. 5. 2012

FOTO: Předání dřevěného DiskuDamácké Koulení letos vypukne v sobotu 2. června. Při tradičním rituálu bude možnost naposledy vidět absolventy pohromadě, zažít kulturně bujarý večer a zároveň si prohlédnout ročník, který ovládne v Divadle Disk příští sezonu.

FOTO: Předání dřevěného Disku

Symbolické předání Disku je fyzicky náročnou disciplínou Zdroj: Jakub Kavan

Tradice Koulení se v Disku drží už po mnoho let. Jde o rituál symbolického předání divadla, které představuje velký putovní disk. Tento dřevěný kotouč pochází z fasády Paláce Unitaria, kde až do 90. let divadlo sídlilo.

Recenzujeme: Absolventi činoherectví předvedli nadání v Hostech

Kolem 17. hodiny vyrazí průvod, který začne koulet diskem okolo Starého města. Dřevěné kolo společnými silami dokutálí až na jeviště Divadla Disk. Během celého procesu se ho každý student z absolventského i nadcházejícího ročníku musí dotknout.

FOTO: Slavnostní průvod při Koulení

Koulení je doprovázeno i bujarým slavnostním průvodem

Rituál je doplněn otiskováním palců na disk a bojem o střepy z rozbitých lahví. Každý student, opouštějící DAMU a divadelní scénu Disku, má možnost říct pár slov na rozloučenou.

Po 18. hodině následuje v Divadle Disk rozlučkový večírek s absolventy, který je plný kulturních vložek. Nebudou chybět scénky, koncert, projekce, vzpomínky a bujaré loučení. Celá akce je přístupná veřejnosti zdarma.

Čtěte: Nastupující ročník hraje v Disku vyšinutou grotesku

Hudební složku Koulení obstará kapela, která je součástí projektu PO TEE. Školní kapela složená z dvaceti studentů DAMU vystupující po premiérách. Ta zahraje popáté a vzhledem k členům z absolventských řad v tomto složení naposledy. Pestrý repertoár zahrají a zazpívají herci z různých ročníků.

FOTO: Kapela PO TEE

Kapela je složena z různorodých nástrojů a hlasů

Těšit se můžeme na rozmanitý večer, který nebude postrádat dávku nostalgie a zároveň damácké teatrálnosti. Koulení je přístupné široké veřejnosti, tudíž každý má možnost přijít se rozloučit s oblíbenými absolventy a přivítat nový ročník. Vstupné je volné.

Divadlo Disk

Koulení (rituál symbolického předání DISKu nastupujícímu ročníku)

Kdy: sobota 2. června od 17:00

Vstupné: zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo ožije při Koulení. Absolventi DAMU se loučí s Divadlem Disk