Divadlo Na zábradlí v prosinci: Z programu zmizí dvě inscenace

FOTO: Louis a LouisaDivadlo Na zábradlí se v prosinci neloučí pouze s rokem 2012, ale také se dvěma představeními. Z repertoáru divadla vypadnou díla současných autorů Radky Denemarkové, Davida Gieselmanna a Klause Schumachera. 

Zdroj: Martin Špelda, DNz

Po dvou a půl letech se konce dočká inscenace Louis a Louisa v režii Juraje Nvoty. David Gieselmann a Klaus Schumacher si berou jako podklad pro svou hru velmi masově se rozšiřující problematiku charity a adopce.

Sezona: Nepřizpůsobiví ovládnou Zábradlí

Do jaké míry se člověk ochotně zaplete s charitou nebo jak moc si adoptovanou osobu připustí k tělu. To se snaží nastínit v groteskně laděném příběhu plném nečekaných zvratů.

Louise a Louisu čeká poslední uvedení v pondělí 10. prosince. Na derniéře nebudou chybět hlavní představitelé v čele s Magdalénou Sidonovou, Bohumilem Kleplem, Pavlem Liškou nebo Ladislavem Hamplem.

Zdroj: Bohdan Holomíček, DNz

Autorská hra Spací vady české spisovatelky Radky Denemarkové uvedlo Divadlo Na zábradlí poprvé 18. října 2010. V pátek 7. prosince se i inscenace dočká své poslední cesty, aby uvolnila místo dalším chystaným premiérám. Spací trio rozehrají opět Magdaléna Sidonová, Marie Spurná a Jana Hlubinská.

Derniéra Divadla Na zábradlí

Spací vady
Autorka: Radka Denemarková
Režie: Slobodanka Radun
Hrají: Magdaléna Sidonová, Marie Spurná a Jana Hlubinská
Derniéra: pátek 7. prosince

 

Louis a Louisa
Autoři: David Gieselmann a Klaus Schumacher
Režie: Juraj Nvota
Hrají: Magdaléna Sidonová, Bohumil Klepl, Ladislav Hampl, Gabriela Pyšná, Pavel Liška a Natálie Drabiščáková
Derniéra: pondělí 10. prosince

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Eva Síčová

Narodila se 10. dubna 1985, v Ostravě, studovala soukromou školu hotelovou v Ostravě a později Vysokou školu Hotelovou v Praze. V současné době studuje Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze, a od září 2010 je redaktorkou Topzinu v sekci “Divadlo a umění”.
Mezi její koníčky patří knihy, divadlo /překvapivě:-)/, filmy, výstavy a motorky.
Je velmi líná, takže sporty neprovozuje, ale ráda si zajde na dobré jídlo. Má ráda společnost, přátelé, rodinu a zajímavé lidi všech různých názorů. Ráda cestuje a získává tak inspiraci pro psaní. Má ráda kritiku, protože jí posouvá dál.
Přesvědčení: Pozitivní myšlení

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*