Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Komedie uvede Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce

Redakce

Redakce

1. 5. 2013

Divadlo Komedie připravuje na čtvrtek 2. května premiéru divadelní hry Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce. Ve hře polského hudebního skladatele Bogusława Schaeffera si zahrají Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný.

FOTO: Michla Slaný

Ve hře pro tři muže se představí i Michal Slaný. Zdroj: Divadlo Komedie

Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce od polského autora Bogusława Schaeffera  je komedie z divadelního prostředí. Tři umělci mají tvůrčí muka a pokoušejí se vytvořit něco, ale neví co.

V hlavních rolích se objeví Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný. Režie se ujal Gabriel Gietzky a z polštiny přeložila Eva Bergerová, ředitelka Komedie. Samotný překlad díla byl náročný, a to pro dobové, osobní a lokální narážky. Aby byla hra pro diváky srozumitelná, musela být převedena do českého prostředí.

Foto: Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce_Divadlo Komedie

Neskuteční, ale existující herci.

Bogusław Schaeffer je skladatelem, muzikologem, autorem avantgardních hudebních skladeb, ale také výtvarníkem, grafikem a dramatikem. Jeho dramata obsahují mnoho absurdit, slovních hříček a filosofických myšlenek.

Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce, Divadlo Komedie, autor: Bogusław Schaeffer, režie Gabriel Gietzky, hrají: Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný

Premiéra: čtvrtek 2. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Komedie uvede Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce