Divadlo Komedie uvede Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce

FOTO: Michla Slaný
Ve hře pro tři muže hraje i Michal Slaný. Zdroj: Divadlo Komedie

Divadlo Komedie připravuje na čtvrtek 2. května premiéru divadelní hry Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce. Ve hře polského hudebního skladatele Bogusława Schaeffera si zahrají Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný.

FOTO: Michla Slaný
Ve hře pro tři muže se představí i Michal Slaný. Zdroj: Divadlo Komedie

Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce od polského autora Bogusława Schaeffera  je komedie z divadelního prostředí. Tři umělci mají tvůrčí muka a pokoušejí se vytvořit něco, ale neví co.

V hlavních rolích se objeví Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný. Režie se ujal Gabriel Gietzky a z polštiny přeložila Eva Bergerová, ředitelka Komedie. Samotný překlad díla byl náročný, a to pro dobové, osobní a lokální narážky. Aby byla hra pro diváky srozumitelná, musela být převedena do českého prostředí.

Foto: Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce_Divadlo Komedie
Neskuteční, ale existující herci.

Bogusław Schaeffer je skladatelem, muzikologem, autorem avantgardních hudebních skladeb, ale také výtvarníkem, grafikem a dramatikem. Jeho dramata obsahují mnoho absurdit, slovních hříček a filosofických myšlenek.

Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce, Divadlo Komedie, autor: Bogusław Schaeffer, režie Gabriel Gietzky, hrají: Jan Hofman, Jaromír Nosek a Michal Slaný

Premiéra: čtvrtek 2. května

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Alena Hlavničková
Alena Hlavničková se narodila v dubnu 1986 v Praze. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a nyní pracuje v advokátní kanceláři v Praze jako advokátní koncipientka. S redakcí TOPZINE.cz spolupracuje od dubna 2013 a přispívá do rubriky Divadlo.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*