Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Kalich představilo nejnovější muzikál Osmý světadíl

FOTO: Osmý světadílVe čtvrtek 8. září naservíruje pražské Divadlo Kalich muzikálovým nadšencům Osmý světadíl. Ten se poprvé v historii představí současně v Praze i Bratislavě. Největším lákadlem bude kromě populárních písní kapely Elán také zdařilá choreografie.

FOTO: Osmý světadíl

Muzikál Osmý světadíl ovládnou hity skupiny Elán Zdroj: kalich.cz

Jak jsme se mohli přesvědčit ve dvanáctiminutové ukázce z připravovaného muzikálu, Osmému světadílu bude vévodit výborná choreografie, kterou nastudoval sám režisér Ján Ďurovčík.

Ďurovčík se dříve osvědčil při režisérské a choreografické přípravě Robina Hooda, který se těší divácké oblibě na scéně Kalichu už rok. Nejzajímavější taneční kreace představili účinkující při písni Stužková, která je nadmíru energická. Právě energií překypuje chystaná inscenace, do níž byli obsazeni především mladí umělci.

FOTO: Osmý světadíl 2

Do hlavních rolí byli obsazeni samí mladí talenti, foto: Veronika Nováková

V hlavní roli uvidíte Nelu Pociskovou, Michaelu Doubravovou a Kateřinu Steinerovou. Sekundovat jim budou hrdinové Tomáš Savka, Tomáš Löbl a Roman Tomeš.

Mužská část na zkoušce dokázala přesvědčit mnohem více, a to především v pěvecké části. Nejvíce oslnil Tomáš Savka se svojí písní Láska moja. Dámy se tak mají na co těšit.

Čtěte také: Divadlo Kalich připravuje Osmý světadíl

„Tolik soustředěného mladého talentu na scéně jsem zažil naposledy na West Side Story, kterou jsem nastudoval před několika lety na Slovensku. Skutečně mám moc dobrý pocit z nadání, profesionality a obrovského pokroku, které u našich herců pozoruji. Ten posun je u některých z nich skoro až neuvěřitelný,“ říká režisér Ďurovčík.

[YOUTUBE]m7CnUrU63AE[/YOUTUBE]

Celý muzikál je postavený na populárních písních slovenské skupiny Elán. Pro Osmý světadíl skupina speciálně napsala dvě skladby, Len kým tu si, která momentálně putuje do rozhlasu, a Zajtra. Obě hudební novinky se objeví na soundtracku k muzikálu.

Osmý světadíl se v několika minutách své prezentace představil jako moderní a energické dílko, kterému vévodí příjemná hudba a výborná choreografie.

Osmý světadíl

Divadlo Kalich

Režie: Ján Ďurovčík

Hrají: Nela Pocisková, Michaela Doubravová, Kateřina Steinerová, Tomáš Savka, Tomáš Löbl, Roman Tomeš, Jan Révai a další

Premiéra: čtvrtek 8. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Kalich představilo nejnovější muzikál Osmý světadíl