Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Kalich připravuje muzikálovou novinku Osmý světadíl

Michaela Deáková

Michaela Deáková

26. 4. 2011

FOTO: Konkurz do muzikálu Osmý světadíl v Divadle KalichNa prknech Divadla Kalich se připravuje nový muzikál. Pod režijním vedením Jána Ďurovčíka vzniká projekt, který po hudební stránce naplní všechny největší hity československé skupiny ELÁN. Vše je zatím ve fázi konkurzů na obsazení do rolí hlavních i do taneční a pěvecké company.

FOTO: Konkurz do muzikálu Osmý světadíl v Divadle Kalich

Foto z konkurzu do taneční company Foto: Richard Kocourek, Divadlo Kalich

Jakoby se jednalo o reakci na nově připravovaný muzikál Quasimodo v Divadle Hybernia. Ten také fanouškům české muzikálové scény slibuje nevšední zážitky a něco, co zde ještě nebylo. Osmý světadíl jej však předběhne nejen premiérou, kterou plánuje již na září (premiéra Quasimoda je nachystána na 11. listopadu), ale pyšní se i tím, že – v rámci mezinárodní roviny celého projektu – bude hrán současně v Praze v Divadle Kalich i v bratislavském divadle Heineken Tower Stage.

Děj muzikálu bude protínat romantická linka (jak jinak, že?) a legendární melodie skupiny ELÁN. Příběh pojednávající o touze, lásce a pomíjivosti štěstí si vezme co do režijní a pohybové stránky na starost Ján Ďurovčík, jehož práci jste mohli vidět například v muzikálu Robin Hood (Divadlo Kalich), nebo v pražské verzi muzikálu Pomáda (Goja Music Hall).

S Jánem Ďurovčíkem se na libretu podílí ještě autoři Boris Filan (se skupinou ELÁN spolupracoval na albu Elán – Tretie oko jako textař) a Peter Pavlac.  Producentem projektu je Michal Kocourek. Dosud není známo ani obsazení rolí. Podle posledních zpráv nedopadl konkurz probíhající ve dnech 18. a 19. dubna pro převážnou většinu uchazečů radostně.

„Řeknu to bez okolků: my nehledáme pouze skvělé zpěváky, pouze skvělé tanečníky, pouze skvělé herce, my hledáme muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni. Proto jsme poslali domů řadu skutečně dobrých zpěvaček či zpěváků, stejně jako tanečnic nebo tanečníků, u nichž nepochybuji, že uspějí v jiných muzikálových produkcích. My ale hledáme něco víc,“ vysvětluje Ján Ďurovčík.

FOTO: Eliška Bučková na konkurzu do muzikálu Osmý světadíl v Divadle Kalich

Eliška Bučková během hereckých zkoušek

První den konkurz navštívilo přes 200 zájemců a většina tak musela odejít s nepořízenou. Ti, kteří byli puštěni do druhé části konkurzů, se snažili uspět následující den při hereckých zkouškách.  Konkurzu se tak účastnila i Česká Miss 2008 Eliška Bučková. Také vám přijde tento nový trend missek procházejících konkurzy do muzikálových představení zvláštní (konkurzu do role Esmeraldy muzikálu Quasimodo se zase zúčastnila čerstvá Česká Miss 2010 Jitka Válková)?

Na základě jejích výsledků z tanečních a pěveckých zkoušek byla vybrána do užšího kola uchazečů o hlavní ženskou roli (jen doufám, že kvalita dramatického přednesu, kterému jsem přihlížela, byla zapříčiněna silným vlivem stresu během konkurzu a že se nejednalo o normální stav).

Kromě Elišky Bučkové se konkurzu zúčastnili například Jan Kříž, Betka Stanková, Michael Foret, ale i spousta dalších neznámých, a pak i z různých pěveckých reality show známých, talentovaných uchazečů. Druhý den konkurzu pak probíhaly zkoušky do obsazení vedlejších rolí, tedy do taneční a pěvecké company.

FOTO: Konkurz do muzikálu Osmý světadíl v Divadle Kalich

Jožo Ráž, Michal Kocourek, Ján Baláž, Ján Ďurovčík a Vašo Patejdl (zleva)

Odbornou porotu tvořili i autoři pěveckého nastudování Lubo DolnýVašem Patejdlem, Jožo Ráž, producent Michal Kocourek a samozřejmě i režisér Ján Ďurovčík.

Všechny podrobnosti ohledně tohoto tolik utajovaného muzikálu se dozvíte začátkem května, kdy vám z tiskové konference přineseme více informací.

Osmý světadíl

Divadlo Kalich

Režie: Ján Ďurovčík

Libreto: Boris Filan, Peter Pavlac, Ján Ďurovčík

Předpokládaná premiéra: září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Kalich připravuje muzikálovou novinku Osmý světadíl