Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Gočár míří do Komedie. Architektura má podobu muzikálu

Redakce

Redakce

14. 12. 2012

Josef Gočár, Pavel Janák, Jože Plečnik. Tři významní architekti v jednom unikátním projektu. Premiéru muzikálu, kde hraje hlavní roli architektura, představí v pátek 14. prosince Divadlo Komedie.

FOTO: Herci z Divadla Gocar

Tři významní architekti v jednom unikátním projektu. Zdroj: divadlokomedie.eu

Autorský projekt Miloše Orsona Štědroně se nechal inspirovat architekturou, která utváří česká města. Navazuje na úspěšné inscenace jako například Kabaret Ivan Blatný, nominovanou na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší hudbu.

Rozmanité architektonické styly a prvky se odráží v rozličných hudebních žánrech. Každého architekta ztvární jiný. Josefa Gočára představí rap. Blues bude věnován Pavlu Janákovi. Joža Plečnika uvede kontratenorista.

Nepřehlédněte: Giselle zatančí na Boží hod hned dvakrát

V muzikálu režiséra Jana Nebeského nebudou chybět autentické citáty. Úvaha Josefa Gočára: „Co já všechno postavím, to vám teď ani nepovím.“.  „Ústřední topení je moderní svinstvo a nepatří do kostela,“ vize Joža Plečnika podepsaného pod dnešní podobou Pražského hradu.

Citáty doplní i humor, a to vše v divadelní zkratce s ohledem na pětašedesátiminutovou stopáž. Čtyři herci a tři hudebníci divákům přiblíží významné osobnosti architektury i architekturu samotnou.

Divadlo Gočár

Divadlo Komedie (Jungmannova 1, Praha 1)

Režie: Jan Nebeský

Hrají: Jiří Štrébl / Ondřej Černý, Jan Mikušek, Petr Jeništa, Eva Vrbková

Premiéra: pátek 14. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Gočár míří do Komedie. Architektura má podobu muzikálu