Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Die Happy vyrážejí na listopadové turné. A útočí na tisící koncert

Adriana Semlová

Adriana Semlová

3. 11. 2011

Německo-česká rocková skupina Die Happy vyráží na listopadové turné po České republice. Na šňůře je znovu jako před lety doprovodí rocková kapela Nil z České Třebové.

FOTO: Nil

Skupina Nil, Zdroj: pořadatel turné

Skupina Nil vznikla v roce 2002 a má za sebou již plno úspěchů jak v rodné zemi, tak i za hranicemi. Během své kariéry vydali dvě desky The river spring a loňskou Dirty, koncertovali například v Itálii, Německu či Holandsku a předskakovali kromě Die Happy také Davidu Kollerovi nebo skupině Čechomor.

Vstupenky můžete zakoupit online

Alternativní metalovou kapelu Die Happy založila v Německu dcera Petra Jandy a porotkyně z prvního ročníku Česko-Slovenské Superstar – Marta Jandová a Thorsen Mewes. Skupina vydala již sedm alb úspěšných hlavně v německy mluvících zemích, ale dnes si již kapela vydobyla své místo i na české rockové scéně. Minulý rok představili novou studiovou desku Red Box, ze které fanoušci uslyší skladby i na českém turné.

Die Happy se českému publiku představí na osmi koncertech. Na zimu chystají turné po Německu. V únoru příštího roku kapela odehraje již tisící koncert!

Čtěte také: The Subways průměrným rokenrolovým večírkem vyprodali podruhé Lucernu

Obě kapely, Die Happy i Nil, vyjíždějí společně na turné po České republice. První zastávka bude již tento pátek, 4. listopadu, v Brně. Vstupenky jsou již k dostání v předprodejích za 390 korun.

Die Happy a Nil turné:

4. listopad    –    Brno, Melodka
5. listopad    –    Plzeň, KD Šeříkovka
6. listopad    –    Velké Meziříčí, Jupiter Klub
7. listopad    –    Praha, Retro Music Hall
9. listopad    –    České Budějovice, KD Vltava
10. listopad  –    Pardubice, Žlutý Pes
11. listopad  –    Zlín, Masters Of Rock Café
12. listopad  –    Ostrava, Garage Club

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Die Happy vyrážejí na listopadové turné. A útočí na tisící koncert