Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

The Subways průměrným rokenrolovým večírkem vyprodali podruhé Lucernu

Redakce

Redakce

1. 11. 2011

Britská indie rocková trojice The Subways přijela do Čech během posledních dvou let už počtvrté. Do znovu vyprodaného Lucerna music baru přivezli kromě osvědčených hitů i své aktuální, v pořadí již třetí album s názvem Money and Celebrity.

FOTO: The Subways

The Subways, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Z dálky to při cestě do pražského klubu ve Vodičkově ulici vypadalo, že nastal kolaps v tramvajové dopravě, který zapříčinil přeplněnou zastávku cestujících čekajících na spoj. Při pohledu zblízka už ovšem věková skupina a jednotné poznávací znaky omladiny naznačovaly zcela jiný důvod. Komu se ve značně přituhujících venkovních podmínkách podařilo vystát frontu až ke vchodu, byl odměněn následně frontou další, navazující, k šatně.

Zaslechnout předkapely bylo nadlidským úkolem, proto je nutné se zde omezit jen na konstatování, že v roli předskokanů vystoupili britští The Dancers a The Computers.

Nadějný nápis nad vchodovými dveřmi klubu „klimatizováno“ neměl s realitou bohužel nic společného, a tak teplota v davu spolu s oblakem kouře ještě před samotným zahájením koncertu nabývaly nepříjemných hodnot.

Připomeňte si letní vystoupení The Subways na Sázavafestu

Krátce po půl jedenácté skandující příznivci konečně vyvolali své modly. The Subways se jeden po druhém přiřítili na pódium a bylo jasné, že v podobném tempu se ponese celý zbytek hudebního večera, což v zápětí předznamenal úvodní song Oh Yeah. První třetina koncertu se odehrávala ve znamení převážně zběsilejších písní z prvního alba Young For Eternity, které kytarista a zpěvák Billy snaživě doplňoval o czenglish burcující pokřiky.

Britští The Subways zahráli v ČR letos již potřetí, Foto: Martin Chochola, Topzine.cz

Že The Subways mají úspěch u publika spíše mladšího, ne úplně na technickou náročnost zatíženého, dokládají vcelku nic neříkající texty, kapela táhne spíše melodiemi a silnými refrény.

Lekci angličtiny pro mírně pokročilé a nepatrné zvolnění tak například představoval  odrhovací song Mary. Po něm už frontman připomněl vydání nové desky, z níž následně zahrály singly We Don´t Need Money To Have A Good Time, Celebrity, Kiss Kiss Bang Bang či Popdeath.

Zhruba uprostřed koncertu nastal poněkud rozpačitý moment, kdy byla nutná pauza pro technickou úpravu pódia. Nepředvídatelnou situaci tak úsměvně vyřešil Billy, který se i přes jazykovou bariéru pokusil vyprávět dva vtipy, které sklidily prakticky stejnou odezvu jako jakýkoliv jiný pokus o interakci s publikem. Trapná chvíle z nepochopených průpovídek byla prolomena songem Shake! Shake!. Samotní členové kapely se tak nejspíš přesvědčili, že v zemích bývalého východního bloku bude evidentně lepší víc hrát než mluvit.

Závěrečný gradující blok písní se skládal z osvědčených a nejznámějších hitů (I Want To Hear What You´ve Got To Say, Rock and Roll Queen) a tradičního pokusu při skladbě Turnaround utvořit, tentokrát rovnou dva, circle pits.

Rozvášněnost publika byla uchlácholena už jen posledním songem With You, kde souzvuk dua Charlotte a Billyho opravdu výrazně neladil. Ani ne po hodině hraní se rozskákáná podchodová trojice odporoučela a dobrých pár minut nechala uřícený dav dál řevnit.

Subwayácký rokenrolový večírek završila skladba Kalifornia a vyprošená titulní píseň z nového alba It´s A Party! Při té frontman Billy svým tradičním stagedivingovým kouskem inspiroval dalších dvacet odvážlivců z předních řad, kteří si po čas celé závěrečné písně z pódia svévolně udělali skokanský můstek.

FOTO: The Subways podruhé vyprodali LMB.

The Subways podruhé vyprodali LMB, Foto: Martin Krofta, Topzine.cz

V samotném závěru už tak původně zamýšlená koncertní show připomínala spíše zhýralou párty recidivující mládeže, která si pozvala na mazec po maturitním večírku svou oblíbenou kapelu.

Kdo nebyl na The Subways poprvé, čekal víc. Kdo se přišel nechat utrhnout z řetězu a zapařit, odcházel spokojen. Kdo ne, ten se dočkal alespoň davového šílenství při odchodu u šatny.

The Subways

30. 10. 2011
Lucerna Music Bar, Praha

Délka koncertu: 75 minut

+ gradující playlist
+ pozitivní energie

(ne)organizace pořadatele
absence vzduchotechniky
chybějící invence kapely

Hodnocení: 60%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

The Subways průměrným rokenrolovým večírkem vyprodali podruhé Lucernu