Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dětská móda: Kde je hranice mezi roztomilostí a týráním?

Redakce

Redakce

18. 2. 2012

Co si neobleče dospělý, to navlečeme na děti. Dětská móda mnohdy hraničí s týráním tvorečků, kteří se nemohou bránit. Apelujme tedy na rodiče, kteří jsou postiženi nevkusem a nemají hranice soudnosti.

FOTO: Miminka v cukrové vatě

Určitě se cítí pohodlně, Zdroj: poshlittletutus.com

Děti by do jistého věku měly zůstat módou a trendy nedotčené. Navléknout holčičky do cukrové vaty a chlapečky do ťuťínkovitých hadrů je přinejmenším zvláštní.

Nevíme, zda je to zapříčiněno tím, že lidé již nemají absolutně žádný pojem o tom, kde jsou hranice, nebo tím, že je lidstvo tak kruté. A výmluvou není ani to, že ekonomická situace je špatná a dětské oblečení je drahé. Ne. Důsledkem krize není hnusné oblečení na dětech.

Mini Miss a další ohavnosti

Když pomineme extrémy jako matku, která píchala své čtyřleté dceři botox, nebo to, že nejmladší modelky na světě mají už okolo tří let, potkáváme tyto děsy i v našich českých ulicích. Skvělým příkladem je soutěž Mini Miss. Nepochybně je krásné vidět malé holčičky, jak si užívají promenádu po mole. Ale co ty slzičky, když právě ona nevyhraje? Zkusme vysvětlit malé uplakané holčičce, že to neznamená, že není krásná.

FOTO: Kluci vs. Muži

Najdi pět rozdílů, Zdroj: dolcegabbana.com

Ale zpět k tomu, co dnes a denně potkáváme. Každý z nás si určitě vzpomene na to, jak nahlédl do cizího kočárku a doslova se lekl. A pak se zamýšlíme nad tím, kde jsou hranice mezi roztomilostí a něčím absolutně nepopsatelným, co nás vnitřně děsí, stejně jako pohled na člověka, který má doma za domácího mazlíčka hada.

Podívejte se: Návrhářka tvoří z mrtvých zvířat

Děti od dospělých často slyší, že jsou ještě malé a na všechno mají dost času. Ve skutečnosti však vidíme něco, k čemuž mě nenapadá žádná vtipná poznámka. Prostě se nesmějeme. Pevně věříme, že hlasy, které ječí: „Jůů, roztomiloučké!“ definitivně utichly.

FOTO: Dětství Vs Showbyznys

Procházka na hřiště vs. Sex ve městě, Zdroj: dolcegabbana.com, csfd.cz

Říkáme ano růžové, ne však v takové míře, která v nás vyvolává pocit, že je konec světa a růžová je to jediné, co přežilo. Říkáme ano i kloboučkům a jiným roztomilým šatičkám se zvířátky. Ale pokud si vy neoblečete žlutočerně pruhované tričko à la včelka, nezaslouží si to ani ti nejmenší.

Ať už vám příroda nadělila místo velkých prsou velký nos a místo širokého úsměvu široké boky, nemstěte se na dětech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dětská móda: Kde je hranice mezi roztomilostí a týráním?