Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Návrhářka tvoří z mrtvých zvířat. Vzali byste si na sebe mrtvolku?

Redakce

Redakce

1. 1. 2012

Módní svět miluje šokující a neotřelé věci. Nedávno objevil umělkyni tvořící ze zbytků mrtvých zvířat. Ekologové, přestaňte číst. Návrháři používali, používají a používat budou nejen pravé kožešiny.

FOTO: límec z peří

Ostatky mrtvých zvířat najdou u Jess uplatnění, Zdroj: jez-eaton.co.uk

Návrhářka a umělkyně Jess Eaton tvoří modely a doplňky z ostatků mrtvých zvířat. Její kolekce Roadkill Couture vzbudila na týdnu módy v anglickém Brightonu nebývalý rozruch.

Krásu vidí i po smrti

Její tvorba hraničí s uměním. Údajně tvoří jen ze zvířat, která zahynula přirozenou smrtí, nebo byla sražena autem. Podle Jess jejich krása smrtí nekončí a svými nápady nás chce inspirovat k novému pohledu na věci, které běžně vyhazujeme a považujeme je za neužitečné a bezvýznamné.

Návrhářka by nám ráda naznačila, jak moc jsme ochotni obětovat kráse, a upozornila na problém zabíjení zvířat pro jídlo.

FOTO: Jez Eaton

Tvoří i z lamp, panenek nebo igelitu

Její modely nejsou snadné k nošení a žádají si silnou osobnost, které nevadí mít na sobě nějakou tu mrtvolku. Řada jejích věcí hraničí s kýčem a na webu návrhářky můžete najít i oblečení z igelitu či novin. Šaty vytvořené z panenek jsou okouzlující a nás doslova posadily na zadek. Absolutně nikdo nemůže Jess nařknout z obšlehnutí návrhů, snad jen kloboučky občas připomínají McQueena.

Své nápady umí perfektně přenést do reality, což se o spoustě návrhářů říct nedá. Zajímavé bude podívat se na její tvorbu za pár let. Fanděme jí, aby stále budila rozruch.

FOTO: Modely Jess Eaton z mrtvých zvířat

Modely jen pro silné osobnosti

O Jessině ateliéru toho není moc známo. Tajemstvím není snad jen to, že je velice daleko od jejího domova. Přikázala jí snad rodina, aby svou vášeň pro umění z přejetých koček realizovala daleko od nich?

Jess Eaton se nevěnuje jen tvorbě oblečení, na jejím webu můžete najít i zajímavé líčení, které přechází do formy body artu. Neotřelých nápadů má Jess opravdu nespočet, stejně tak jako odpůrců. A co vy? Vzali byste si na sebe koňskou čepici?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrhářka tvoří z mrtvých zvířat. Vzali byste si na sebe mrtvolku?