Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Dejte na rady kapitána lodi. Budete mít šanci přežít ztroskotání na moři

Redakce

Redakce

29. 10. 2011

FOTO: Nemusíte býti zrovna oslem, abyste ztroskotali na mořiJak jsme se již mnohokrát přesvědčili v minulosti, žádná loď není nepotopitelná. Může se to stát komukoliv. Jak tedy postupovat při lodní havárii? Hlavní je udržet si zdravý rozum.

FOTO: Nemusíte býti zrovna oslem abyste ztroskotali na moři

Nemusíte býti zrovna oslem, abyste ztroskotali na moři, Zdroj: youtube.com

Zkušený kapitán Alex Thomson radí, jak se ve zdraví vypořádat se ztroskotáním na moři.

Zachovejte chladnou hlavu

„Je velice jednoduché propadnout strachu z toho, co se právě přihodilo,“ říká Thomson. Avšak statistiky dokazují, že lidé, kteří se ztratili na moři, jsou ve většině případů nalezeni a zachráněni. Vašim úkolem je jen zůstat naživu co nejdéle. První a hlavní pravidlo proto zní: zachovejte klid a nepanikařte.

Stanovte si cíle

„Po psychické stránce vám pomůže, stanovíte-li si každý den dosažitelné cíle. Může to být například stranění se v určité hodiny slunci či rybaření po většinu doby.“  Thomson také doporučuje myslet na šťastné události vašeho života, na vzpomínky, které naladí vaši mysl pozitivním směrem.

Živá voda

„Bez jídla můžete přežít déle než týden, avšak bez vody být naživu delší dobu nelze. Musíte tedy přijít na způsob, jak vodu získat. Možností je například sběr dešťové vody,“ vysvětluje Thomson.

Čtěte také: Jak přežít pád letadla? Poradíme vám!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dejte na rady kapitána lodi. Budete mít šanci přežít ztroskotání na moři