Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Deep Purple odehrají koncert v Praze a Olomouci. Možná je u nás uvidíme naposled

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

12. 10. 2010

Zakladatelé hard rocku Deep Purple se rozhodli letos poctít naši kotlinu hned dvakrát. Již za necelé tři týdny zazní v pražské O2 Areně a na olomouckém zimním stadionu takové hity jako Smoke on the Water či Child in Time.

Deep Purple se vracejí do České republiky, Zdroj: stránky kapely

Deep Purple jsou dnes již legendární rocková kapela. Především svými ranými alby, například Fireball či Machine Head, položili základy současného tvrdého rocku spolu s formacemi, jako jsou Black Sabbath nebo Led Zeppelin.

Jako kapela si Deep Purple prošli mnohými personálními změnami včetně rozpadu. Kapela byla založena v šedesátých letech. V letech 70. pak vydali svá nejznámější alba In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are či Stormbringer.

Po rozpadu koncem 70. let se hudebníci rozprchli do světa a zakládali další slavné kapely jako je například Rainbow, která byla dílem kytaristy Ritchieho Blackmora. Po nepříjemném incidentu s „falešnými“ Deep Purple, za kterými v jejich krátkém působení stál jediný bývalý člen Deep Purple, Rod Evans, se ale Párplové v roce 1984 vrátili a hrají dodnes.

Čeští fanoušci mají zřejmě poslední šanci spatřit tuto již přes čtyřicet let hrající kapelu, a to buď 26. října v O2 aréně v Praze či o den později na zimním stadionu v Olomouci. Rozhodně by si tuto šanci neměli nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Deep Purple odehrají koncert v Praze a Olomouci. Možná je u nás uvidíme naposled