Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Daniel Mÿhr: Vždycky budeme znít jako Sabaton

Martin Palounek

Martin Palounek

21. 6. 2011

FOTO: Sabaton!Exkluzivně!Tým redaktorů Topzine.cz narazil třetího dne Metalfestu v Plzni přímo v areálu na klávesáka švédských Sabaton, Daniela Mÿhra. Po krátké konverzaci svolil k exkluzivnímu rozhovoru.

FOTO: Sabaton

Sabaton, Zdroj: myspace.com

Švédské dříče, kteří si tvrdě budovali svou pozici mezi nejlepšími metalovými kapelami, Sabaton, snad ani není potřeba dlouze představovat. Jak na jejich show na Metalfestu, kdy uzavírali celý třídenní program, prohlásil zpěvák Joakim Brodén, v Čechách jsou jedni z nejlepších fanoušků a kapela se sem ráda vrací.

Ač hvězdy, přesto si zachovávají lidský přístup, který je pro ně charakteristický už od začátku. Důkazem je i to, že jsme na jejich klávesáka narazili přímo v srdci lochotínského areálu, dvě hodiny před samotnou show, kde přátelsky rozprávěl s fanoušky. Této příležitosti jsme využili, abychom s ním pořídili improvizovaný rozhovor přímo z centra dění.

Čtěte také: Jak Praha podlehla koncertnímu útoku Sabatonu

Jak se máš?

Skvěle, úžasně. Dnes jsme v pořadí na třetím festivalu. Hráli jsme na festivalu ve svém rodném městě, Falunu, ve Švédsku, včera jsme hráli v Maďarsku a teď jsme tady a všechno šlape naprosto skvěle.

Slyšel jsem, že jste na části turné s Accept v USA měli problémy, o co přesně šlo?

Musím říct, že jsme příliš problémů neměli, ten největší a v podstatě jediný problém byl, že jsme na první dva koncerty v USA neměli bubeníka. Naštěstí máme známého na Floridě, co hraje s Yngwie Malmsteenem. Bylo to zajímavé, je to úplně jiný typ bubeníka, než na jaký jsme zvyklí, ale všechno šlo, jak má. No a pak se vrátil Daniel (Mullback, pozn red.) a všechno bylo zase v pořádku. Nemyslím si, že bychom řešili moc problémů během turné.

FOTO: Daniel Mÿhr

Daniel Mÿhr, Zdroj: myspace.com

Máte nový klip k songu Screaming Eagles. Uvažovali jste někdy nad tím, že byste se do klipů zapojili více jako herci?

Ne tak docela. Ve Screaming Eagles, stejně jako v předešlém klipu Uprising, jsme vystupovali čistě jako kapela a herecké výkony jsme přenechali profesionálům. Tyto klipy jsou mnohem víc výpravné než naše stará videa. Nijak zvlášť netoužím po tom, že bych předváděl nějaké herecké výkony, ale kdo ví? Třeba budeme mít v budoucnu příležitost ukázat se i jako herci.

Jak dlouho potrvá celá šňůra?

Prakticky celé léto budeme jezdit po festivalech a na podzim máme naplánované turné s Grave Digger a Powerwolf. To má skončit někdy v říjnu. Hned poté jdeme připravovat materiál na další desku.

Jsem rád, že ses o ní zmínil. V rozhovoru před dvěma lety jsi řekl, že Sabaton jednou možná změní styl své tvorby, ale že se tak určitě nestane na příštím albu. Platí to stále?

Myslím si, že nehrozí, že bychom někdy vyloženě změnili styl, to se asi nikdy nestane. Na druhou stranu neustále přidáváme do své hudby prvky, které ozvláštňují každé další album. Základ se ovšem měnit nebude, vždycky budeme znít jako Sabaton. Občas děláme trošku odlišné písně, jako Cliffs of Gallipoli nebo Final Sollution, ale i z nich je cítit, že je to naše práce. Vytvořili jsme svůj vlastní styl, což je skvělé, takže by byla škoda nenatočit v tomto duchu i další album.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Daniel Mÿhr: Vždycky budeme znít jako Sabaton