Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dalších 5 důvodů, proč navštívit festival Sziget: The Prodigy a jiní

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

2. 3. 2014

Festival Sziget, který se každoročně koná v srdci maďarské Budapešti, nabízí tradičně perfektní program.  K jménům jako Macklemore & Ryan Lewis, Skrillex či Imagine Dragons pořadatelé přidali další várku interpretů, koukněte na pět nejzvučnějších.

Lily Allen | Zdroj: sillypro.com

Lily Allen | Zdroj: sillypro.com

5. Ska-P

Španělští ďáblové patří bezesporu k nejpopulárnějším kapelám hrající ska punk. Pódia evropských koncertů a festivalů brázdí přerušovaně už od roku 1994. Své příznivce si Ska-P získali především bezprostředními písněmi o legalizaci marihuany a antifašismu, na druhou stranu bývají často považovány za sympatizanty levicové politiky a komunismu.

4. Fink

Fin Greenal alias Fink je anglický umělec, který na hudební scéně působí jako zpěvák, kytarista, ale také jako DJ či producent. Svá studentská léta strávil cestami po Evropě, na kterých mu společnost dělala akustická kytara. Diskografie tohoto nezávislého písničkáře obsahuje šest řadových desek, přičemž debut Fresh Produce vyšel na počátku století v roce 2000. Nejvíce na sebe však upozornil až o jedenáct let později s albem Perfect Darkness.

3. La Roux

Synth-popové duo La Roux tvoří anglická zpěvačka Elly Jackson a skotský bubeník Ben Langmaid. V jejich tvorbě jsou zřejmé vlivy Depeche Mode a Eurythmics, obsahuje ovšem mnohem více sex-appealu a nádechu popu jednadvacátého století. Debutové eponymní album zaznamenalo skvělé kritiky, které poukázali na to, že La Roux nejsou pouze o známých rádiových singlech. V jejich hudbě se skrývá mnohem víc. Dvojice bude letos k vidění i na slovenském Grape Festivalu.

2. Lily Allen

Půvabná Londýňanka Lily Allen patří k světově nejznámějším mainstreamovým zpěvačkám současnosti. Těší se však z popularity nejen mezi příznivci hlavního popového proudu, a to hlavně kvůli originálního pojetí skladeb, které se na první poslech výrazně liší od ostatních zpěvaček. Tento rok by mělo světlo světa spatřit třetí album Sheezus a bude obsahovat hity Air Balloon a Hard Out Here, který mimo jiné zapůsobí i svým podivným videoklipem.

1. The Prodigy

Krále raveu není třeba představovat. Své kvality Česku živě předvedli už mnohokrát, naposledy na Rock for People 2013, kde publiku tradičně naservírovali nespoutanou adrenalinovou jízdu. V roce 2009 se vyšvihli zpět na vrchol britské elektronické scény, když s deskou Invaders Must Die nenásilně a uvěřitelně navázali na tehdejší trendy a žánrový fenomén new rave. Liam Howlett, Keith Flint  a Maxim Reality ztělesňují hvězdné trio, které hudební fanoušci milují už třetí dekádu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dalších 5 důvodů, proč navštívit festival Sziget: The Prodigy a jiní