Menu
TOPZINE.cz
Hudební novinky

Lily Allen v novém klipu podstoupila plastiku. Podívejte se

Redakce

Redakce

25. 11. 2013

Anglická zpěvačka Lily Allen je po třech letech zpátky s novou písničkou Hard Out Here. Minulý týden ji dala s videoklipem na internet a hned se kolem ní strhla bouře. V klipu totiž leží na operačním stole plastické chirurgie.

FOTO: Lily Allen

Lily Allen se v novém klipu svěřila do rukou plastických chirurgů. Reprofoto: youtube.com

Nápad na písničku se zrodil poté, co sama Allen navštívila kliniku estetické chirurgie . Prý chtěla jít na liposukci po narození svého prvního dítěte, protože se cítila tlustá. Šla to probrat s plastickým chirurgem, který jí doporučil nechat si upravit stehna, zadek, kolena, záda i břicho. Zjistila ale, že je znovu těhotná, a operaci nakonec nepodstoupila.

Stůl plastické chirurgie si ale vybrala jako odrazový můstek pro širší kritiku mediálního průmyslu. Zpěvačku, která na něm v klipu leží, obstupují muži zastupující mediální průmysl. Dál vidíme polonahé tanečnice. Do společnosti, chápající prý ženy jako sexuální objekty, se naváží i v textu písničky.

Být sexy není přece všechno

„Budu ráda, když se generace mých dětí nebude cítit tak, jak se cítím já,“ stěžovala si v rozhovoru na sexismus. Z jeho podněcování obvinila mimo jiné i britské bulvární deníky. „Chci, aby si uvědomili, že ne všichni můžou být tak podělaně sexy. Než aby byla tou konečnou výhrou atraktivita, ať je jí třeba chytrost nebo vtipnost.“

Ze strany médií sklidila zpěvačka kritiku paradoxně kvůli něčemu úplně jinému. Videoklip je prý rasistický, protože v něm účinkují barevné tanečnice. „Nemá to co dělat s rasou,“ reagovala na nařčení. „Myslela jsem to jako veselou satiru na objektifikaci žen v moderní popkultuře. Poselství je jasné.“

Lily Allen má s manželem dvě dcery. Do povědomí širšího publika se dostala poprvé v roce 2006 s vydáním singlu Smile. Následovalo debutové album, kterého prodala po světě skoro tři miliony výlisků. Druhé album, na kterém byl třeba singl Fuck You, sklidilo podobný úspěch.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lily Allen v novém klipu podstoupila plastiku. Podívejte se