Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Další knihu možná napíšu pod pseudonymem, říká Helen Fieldingová

Hana Mazancová

Hana Mazancová

18. 6. 2014

Celý svět zná nejen ji coby spisovatelku, ale také hlavní hrdinku jejích knih, oplácanou a trochu nemotornou Bridget Jonesovou. Autorka Helen Fieldingová by ale ráda udělala nový start. Další knihu proto možná napíše pod pseudonymem.

FOTO: Helen Fieldingová

Další knihu možná napíšu pod pseudonymem, říká Helen Fieldingová. Zdroj: Wikimedia

Její jméno je vstupenkou do TOP žebříčků nejprodávanějších knih. Přesto Helen Fieldingová, literární matka Bridget Jonesové, zvažuje, že novou knihu napíše pod pseudonymem. „Ano, naprosto o tom přemýšlím. Myslím, že by bylo skvělé jen tak napsat knihu a vypustit ji ven,“ citoval Fieldingovou The Telegraph.

Chce snad jít Fieldingová ve šlépějích J. K. Rowlingové, která pod cizím jménem vydala detektivku Volání kukačky? Fieldingová tvrdí, že tak jednoduché to u ní nebude. „Myslím, že mám docela osobitý styl,“ myslí si spisovatelka. Dodává, že je velmi pravděpodobné, že ji pod novým jménem někdo pozná.

Nový začátek slavné spisovatelky

Již dříve se Helen Fieldingová pokusila napsat knihu, která by byla odlišná od komického deníkového stylu, jaký použila v případě knih o Bridget Jonesové. „Přesvědčila jsem se o tom, že v tom prostě nejsem dobrá,“ hodnotí Fieldingová.

„Vždycky jsem chtěla psát romány a jednou jsem vážnou knihu opravdu napsala. Ale když jsem si to později přečetla, bylo to hrozné. Obsahovala všechny ty zlověstné fráze jako ‚Elsie a Albert byli mladí…‘,“ dodává autorka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Další knihu možná napíšu pod pseudonymem, říká Helen Fieldingová