Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Crashdiet nechají znovu nahrát debut jako poctu zesnulému zpěvákovi

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

26. 9. 2011

Švédští sleazerockeři Crashdiet se rozhodli nahrát album Reborn In Sleaze k uctění památky Dava Leparda, prvního z řady frontmanů skupiny.

Crashdiet Zdroj: crashdiet.com

Ačkoli byl Dave Lepard zakladatalem skupiny, svůj vokál propůjčil pouze debutové desce Rest in Sleaze. Po dvou letech reguérního fungování kapely upadl do hlubokých depresí a v pouhých pětadvaceti letech spáchal sebevraždu.

Crashdiet se však rozhodli pokračovat a do roka a dvou dnů našli náhradu. Dave se možná i díky tomuto rozhodnutí stal v undergroundovém měřítku kultovní osobností. Jeho památka je rovněž uctívána švédským festivalem s příhodným názvem Rest in Sleaze.

V Uppsale také najdete obchod zřízený Davevovou matkou Lisbeth Hellman a zároveň vznikl fond na podporu mladých muzikantů Dave Lepard Memorial Fund.

Reborn In Sleaze: A Tribute To Dave Lepard je prakticky znovu nahraným debutem Rest in Sleaze, ale každá píseň alba zazní v podání jiné kapely. Zmiňme tedy covery prvních čtyř singlů desky. První Riot In Everyone zazní pod taktovkou italské kapely Speed Stroke, druhý singl Breakin the Chainz si vzali na starosti Peep Show, Knokk Em Down zahráli Midnite Sun a baladické It´s A Miracle se ujali DNR.

Čtěte také o drogových excesech Mötley Crüe

Kompletní seznam písní a intrepretů naleznete na stránkách labelu Street Symphonies, kde je rovněž možnost si tuto raritku předobjednat. Datum vydání je stanoveno na 1.října a cena je 20 euro. Část výtěžku putuje na již zmíněný fond Dave Lepard Memorial Fund.

Vyrobeno bude pouze 250 kopií, z čehož padesát kusů nepůjde do internetového shopu, ale do kamenné prodejny Lisbeth Hellman v Upsale.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Crashdiet nechají znovu nahrát debut jako poctu zesnulému zpěvákovi