Pátou premiéru letošní sezony režíruje sám umělecký šéf Švandova divadla Dodo Gombár. Crash u potoka je do moderní doby zasazená adaptace románu Karolíny Světlé Kříž u potoka.

Štěpán a Eva se milují. Bude to stačit? Zdroj: Alena Hrbková, Švandovo divadlo
Štěpán (Patrik Děrgel) je vesnický kluk a studuje herectví. Eva (Martina Krátká), uzavřená intelektuálka, pochází z pražské lékařské rodiny.
Berou se sice z lásky, ale jejich světy jsou naprosto rozdílné. Překoná láska všechny problémy, nebo jejich životy ovládnou rodinné figurky stojící v pozadí vztahu? Musí se odtrhnout od minulých vazeb a vykročit spolu do nové budoucnosti.
Volná adaptace režiséra Doda Gombára zachovává z románu Karolíny Světlé charaktery postav a základní zápletku. „Crash se odehrává ve zlomovém čase. Jeho východiskem je událost, která je hranicí pro každého, kdo ji podstoupí – svatba. Zkušenost je to nepřenosná, ale zásadní,“ vysvětlil režisér.

V rodinném panoptiku si chce každý přihřát polívčičku
Na činoherní scéně se také objeví živá hudba. „V inscenaci hraje takřka celý soubor Švandova divadla, z jeviště zazní kromě lidových motivů také živá hudba David Rottera,“ uvedla Gabriela Valcová, tisková mluvčí Švandova divadla.
Premiéru inscenaci na pomezí hořké komedie a brutální grotesky plánuje divadlo na sobotu 17. března.
Crash u potoka
Švandovo divadlo
Autor: Dodo Gombár (dle románu Karolíny Světlé)
Režie: Dodo Gombár
Hrají: Martina Krátká, Patrik Děrgel, Apolena Veldová, Miroslav Hruška, Petra Hřebíčková, David Punčochář, Marek Pospíšil, Tomáš Pavelka a další
Premiéra: sobota 17. března