Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Colours of Ostrava 2010: Díky spolupráci s Letní filmovou školou bude k vidění několik artových filmů

Redakce

Redakce

22. 6. 2010

!Vstupenky!V Ostravě bude od čtvrtku 15. do neděle 18. července probíhat hudební festival Colours of Ostrava 2010. Hudba ale nebude tím jediným, co festival návštěvníkům nabídne. Ve spolupráci s Letní filmovou školou bude od pátku do soboty možno zavítat do nedalekého kina a zhlédnout několik artových filmů a dokumentů.

Tisková konference Colours of Ostrava

Tisková konference Colours of Ostrava, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Spolupráce Letní filmové školy (LFŠ) a festivalu Colours of Ostrava byla navázána v roce 2009 a pokračuje i letos. Pavel Bednařík, umělecký ředitel Asociace českých filmových klubů a LFŠ, uvedl, že společnými silami se podařilo připravit program, který ladí jak se sekcí Fokus: Island (Hudba z ledovce) na letošní Letní filmové škole, tak s hudebním zaměřením Colours.

>>> Koupit vstupenky na Colours of Ostrava zde <<<

Filmy budou promítány v Minikině Kavárna, které je blízko velkých festivalových scén.

A jaké snímky tedy budou k vidění? Pátek se ponese v duchu Amerického snu. Uveden bude film New Yorku, miluji tě, který navazuje na povídkový Paris, je t’aime (Paříži, miluji tě). Jedná se o mozaiku příběhů, z nichž byl každý vytvořen jiným režisérem. Dalším pátečním filmem bude Nezvaný host režiséra Thomase McCarthyho o tom, jak africký buben džembe přivede univerzitního profesora k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. Requiem za sen režiséra Darrena Aronofského, mapující téma drog a závislosti, zakončí páteční promítání. V souvislosti s filmem rozhodně stojí za zmínku podmanivý soundtrack v podání souboru Kronos Quartet, složený Clintem Mansellem.

Sobota nabídne dva cykly. První, s názvem Hudba z ledovce, se bude soustředit na islandskou hudební scénu. Snímek Heima nabídne divákům záznam koncertů kapely Sigur Rós, dokument Screaming Masterpiece přiblíží hudebníky Björk, Sigur Rós, Mugison, Múm, Slowblow či Hilmara Örn Hilmarssona. Vardi dobývá Evropu bude sledovat cestu mladého islandského kytaristy Evropou a zabývat se tématem kultury pouliční hudby.

Druhým sobotním cyklem budou Filmy noir. Diváci budou moci vidět snímek o soukromém detektivovi z Los Angeles Philipu Marloweovi (Humphrey Bogart ) s názvem Hluboký spánek. Smlouva s vrahem, kterou natočil Aki Kaurismäki, je absurdní tragikomedie o muži, který se rozhodne spáchat sebevraždu a najme si kvůli tomu zabijáka. Krátce na to se zamiluje, díky čemuž získá novou chuť do života…

Neděle bude v Minikině patřit dokumentům. V rámci takzvaného Vítězného dokumentárního tažení bude promítnuto šest dokumentů, a to snímky Katka, Muž na laně, Český mír, Osadné a dva krátkometrážní filmy; Bába a Druhé dějství.

Na dvanácti venkovních i vnitřních scénách festivalu vystoupí více než sto zahraničních a domácích kapel. Svou účast potvrdili například hudebníci The Cranberries, Iggy & The Stooges, Regina Spektor, Brendan Perry, ale také mnoho dalších. Českou republiku zastoupí třeba Blue Effect, Charlie Straight, Lenka Filipová, Marek Ztracený, MIG21 a jiní.

Více informací o účinkujících, kteří se na Colours objeví, najdete zde.

Pokud ještě nemáte vstupenky, možnost on-line koupě čtyřdenních permanentek je zde, v současné době za cenu 1 390 korun (do 30. června 2010), od 1. do 14. července za 1 490 korun, na místě za 1 690 korun. Jednodenní vstupenky budou v prodeji až na místě v daný den, ovšem pouze v případě, že kapacita areálu nebude naplněna v předprodeji čtyřdenními lístky.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Colours of Ostrava 2010: Díky spolupráci s Letní filmovou školou bude k vidění několik artových filmů