×
TOPZINE.cz

Co si obléct na pohřeb: Smuteční oblečení nejsou džíny a košile

Oblečení na pohřeb, co si obléct na pohřeb

Pohřeb je vážná a formální záležitost a vyzývá k oblečení, které odpovídá příležitosti. Existuje několik pravidel, které v tento den nemůžete obejít.

Tip: Pokud jste ještě na pohřbu nikdy nebyli a nejste si jistí, jak se chovat, seznamte se s průběhem pohřbu. Dozvíte se, jak probíhá smuteční obřad i hostina a zjistíte, kdy a jak je vhodné kondolovat pozůstalým. Vyhnete se tak zajisté případné ostudě.

V minulosti se černá barva nosila jen na velmi formální události. Byla projevem smutku a truchlení. Dnes už tomu tak není a černá je běžnou součástí šatníku každého člověka.

Smrt blízkého člověka je situace plná zármutku a poslední věcí, kterou je třeba udělat, je projevit danému člověku úctu. Poslední rozloučení si žádá jistá pravidla chování, ale také styl oblékání.

Na experimenty na pohřbu zapomeňte

Vaše oblečení by mělo být konzervativní a velmi formální. Zpravidla platí, že čím bližší vztah máte k zemřelému, tím tmavší oblek byste si měli obléct.

OBR: Obleceni pro muze
Nejlepší variantou pro muže je klasický oblek, Zdroj: pietro-filipi.com, zara.com

Pro muže je nejvhodnější kombinací černé sako bez lesku nebo křiklavých vzorů, jednoduchá košile a černá kravata. Určitě zapomeňte na to, že bude stačit vzít si na sebe jen džíny, černou košili a tenisky. Na pohřeb jdete, protože chcete vyjádřit soustrast, a vhodné oblečení je tím nejmenším, co můžete udělat.

Černá labuť, ovce i kočka. Černá díra a magie. Co na té černé barvě je?

U žen platí podobná pravidla jako u mužů. Základem je také černá barva a oblečení volte hodně elegantní. Hodí se černé šaty pod kolena, k nim černé punčochy. Můžete si pořídit i klobouk nebo šátek, který se nesundavá.

Ramena by měla být zakrytá, takže zvolte buď správné šaty, nebo si přes ně přehoďte černý krajkový šál.

OBR: Obleceni pro zeny
Vkusně a elegantně, Zdroj: mango.com, pietro-filipi.com

Šaty lze nahradit kostýmkem nebo kalhotami a blůzou. V okruhu širší rodiny a přátel postačí oblečení tmavých barev, ne přímo černé. V případě smutečního oblečení se nedoporučuje experimentovat a nevyplácí se přijít v extravagantních modelech z přehlídkového mola.

Co si obléct na pohřeb? Rozlučte se s vaším blízkým důstojně

Doplňky volte jednoduché a decentní, stejně tak jako lehké líčení. Nakonec je důležité mít oblečení naprosto čisté a vyžehlené. I když vám oblečení leží čisté ve skříni, je nutné dát ho před obřadem vyčistit, popřípadě použít váleček na odstranění prachu.1 Komentář Co si obléct na pohřeb: Smuteční oblečení nejsou džíny a košile

  1. redaktorka právě utřela mléko z brady a bude nám tady referovat o tom jak se obléct na pohřeb…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..