×
TOPZINE.cz

Černá labuť, ovce i kočka. Černá díra a magie. Co na té černé barvě je?

Úžasné černobílé prostírání od H&M
Úžasné černobílé prostírání od H&M

Další barvou našeho barevného seriálu je černá. Myslím, že černou má ráda každá z nás. Vypadá velice elegantně a navíc zeštíhluje. No a kdo by o tohle nestál? Chcete se o ní dozvědět víc? Tak pojďme na to.

FOTO: Oblečení Black&White
Oblečení Black&White, Zdroj: H&M.com

Černá je ta nejtmavší ze všech barev, je to barva vzdoru a protestů. Je symbolem tmy, smutku, zániku a smrti. Černé šaty, černé vlajky, černé lodní plachty znamenají vždy něčí smrt. Obecně je to barva neštěstí, temného tajemství, tabu a magie, ale i zla. Věřilo se, že černá kočka přes cestu přinese smůlu. Stejně tak bylo zlým znamením spatřit černého havrana.

Černá patřila Satanovi, knížeti temnot, často ztělesnovanému právě černou kočkou nebo černým kozlem. Ve středověku ovšem platila i za barvu pokory a skromnosti. Ale i černá má svou dobrou tvář. Ve východních zemích je barvou plodnosti. Černé jsou i mraky plné deště, které přinášely vláhu.

FOTO: Černé boty
Černá, značka luxusu a elegance, Zdroj: New Yorker, H&M.com (balerínky)

V oblékání je černá barva velice oblíbená. Již po generace je černá základním kamenem šatníku. Můžeme ji kombinovat s jakoukoli barvou. Hodí se opravdu ke všemu. Mnoho návrhářů kombinuje černou spolu s jinými barvami snad kažou sezónu, a to velice úspěšně. Černá je navíc barvou elegance a luxusu, po kterém čas od času zatouží každá z nás.

Černá a bílá v interiéru jsou pořád v kurzu. Ať už každá zvlášť, nebo pospolu. Pokud se rozhodnete pořídit si černobílý interiér, rozhodně to neznamená, že zde musí být obě barvy rozmístěny stejnou mírou. Čím větší a světlejší pokoj, tím můžete použít víc černé. Kombinace černé je velmi elegantní se dřevem, které se u nás tradičně objevuje téměř v každém interiéru.

Úžasné černobílé prostírání od H&M
Úžasné černobílé prostírání od H&M

Spojením černé a bílé to ale rozhodně nekončí. Můžete ji bez obav kombinovat i s jinými barvami. Co třeba černá s oranžovou? Získáte tím originální interiér, který vám bude každý závidět.

Tak co? Je právě černá vaše nej barva? Pokud ano, doufám, že jsme vám o ní prozradili něco nového a inspirovali vás, jak ji kombinovat v interiéru i kdekoliv jinde.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..