Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Co si obléct do postele? Tipy na pyžama i noční košilky, které zajistí příjemné chvíle

Redakce

Redakce

28. 9. 2011

FOTO: Dámská pyžamaPyžamo slouží nejen při chřipkách, kdy jsme odkázáni na lůžko, ale může vytvořit atmosféru pro příjemný večer s partnerem, může nás zahřát v zimních studených nocích a můžeme v něm strávit celou sobotu s čokoládou a hromadou báječných filmů.

FOTO: Dámská pyžama

Ani klasické pyžamo nemusí vypadat nudně, Zdroj: etam.com

Když se řekne pyžamo, mnohým se vybaví film Sněženky a machři, kde Michal Suchánek alias Karel Mácha nosil pyžamo po dědečkovi, jiným zase Křeček v noční košili nebo pouhá vzpomínka na dětství, kdy vezmi si pyžámko znamenalo pomalý odchod do postele. Takový spací úbor má ale dlouholetou tradici.

Historie pyžama

První náznaky pyžama se objevovaly již v dávných dobách, kde sloužila spíše jako spodní oděv, který se nosil každý den pod oblečením. Postupem času se rozmohlo mezi šlechtou a začal se používat výraz negližé.

FOTO: Dámská pyžama

Veselá a barevná pyžama, Zdroj: topshop.com

Slovo pyjama pochází z hindštiny nebo perštiny, kde označoval oděv pro nohy a byl vhodný pro obě pohlaví. Do Evropy se dostal na konci devatenáctého století, ale v tu dobu ho mohli používat pouze muži. Ženy ho oblékly až mnohem později. Nejprve jako oblek vhodný na pláž, jak navrhovala slavná Coco Chanel, později se začal nosit pouze do postele.

Čtěte: 11 kroků ke zdravému spánku

Dnes známe pyžamo všichni, a to hned v několika různých variantách. Košile, kalhoty, tílka, trika, legíny, noční košilky z různých materiálů jako třeba satén, krajka nebo stará dobrá bavlna.

Potisky, vtipné nápisy i vzory dominují pomalu každému spacímu úboru. Léto, kdy spíme nejraději nazí nebo jen v tom nejnutnějším, pomalu končí, a je tedy na čase vybavit se hezkým oblečením do postele.

Proč mít doma pyžamo

Nikdy nevíte, kdo u vás doma přespí. Může se stát, že budete muset nečekaně odjet pryč. Pro každý případ byste měla mít doma alespoň jedno slušné pyžamo.

Jednoduché pyžamo se hodí pro všechny případy, barevné nebo s animovanými postavičkami pro holčičí mejdany a krajkové či saténové pro romantické chvilky s přítelem. Můžete také hodně kombinovat, takže to bude vypadat, že máte stále nová a nová pyžama.

FOTO: Noční košilky

Noční košilky potěší nejen vašeho přítele, Zdroj: etam.com

Pro levnější modely zajděte do obchodů H&M, Topshop nebo Gate, kde nikdo nepřijde zkrátka. Dražší prádélko koupíte například v obchodech Intimissimi, Roxy nebo Etam. Nakupovat lze i z pohodlí domova přes internet, což je poslední dobou velmi oblíbené.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co si obléct do postele? Tipy na pyžama i noční košilky, které zajistí příjemné chvíle