Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chystáte se na lyžařský výcvik? Poradíme, co si sbalit s sebou

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

16. 11. 2011

Lyžařské výcviky patří mezi nejlepší události školních let. Proto je třeba nepodcenit balení, abyste pak na místě nemuseli litovat.

FOTO: Snowboarding

Snowboarding je na horách k vidění čím dál častěji, Zdroj: wikipedia.com

Základem je samozřejmě lyžařské nebo snowboardové vybavení a oblečení. Samotné lyže by se asi nikomu nechat doma nepodařilo, ale myslet musíte i na spoustu dalších věcí.

Nepodceňte hlavně výběr oblečení na sjezdovku, ideální je sbalit si funkční oblečení. Pokud ho ale nevlastníte, řiďte se obecným pravidlem – vezměte si teplé  i slabší oblečení a obojího si vezměte dostatek. Horské počasí je totiž velmi nevypočitatelné.

Poradíme vám také, kam vyrazit na zimní dovolenou

Také myslete na to, že pokud nejste v horských sportech úplně zdatní, snadno se promáčíte. A na pokojích bývá omezený počet topení, na nichž můžete své oblečení usušit. Navíc budou mít stejný záměr zřejmě i vaši spolubydlící, proto se hodí mít od každého druhu oblečení alespoň dva kusy.

Co se týče lyžařského nebo snowboardového vybavení, klaďte kromě pohodlí a tepla důraz i na bezpečnost. Pokud máte tu možnost, vezměte si lyžařské brýle, helmu a chránič páteře.

FOTO: Hory

Buďte opatrní, horské slunce umí být zákeřné, Zdroj: sxc.hu 

Horské prostředí je dost specifické a nesetkáváte se s ním každý den, proto byste měli své tělo podrobit alespoň základní ochraně, abyste hned po prvním dni nemuseli zůstat v chatě.

Nechte se při výběru dovolené inspirovat desítkou nejlepších lyžařských středisek

Ve vaší základní výbavě by tak neměl chybět především krém na opalování a jelení lůj. Pokud nemáte lyžařské brýle, vezměte si pro jistotu alespoň sluneční. Jestli nejste zvyklí několik dní po sobě strávit na sjezdovce, hodit se vám bude i nějaký gel pro ulevení od bolesti.

Nejdřív povinnosti, potom zábava

Na lyžáku vás ale samozřejmě nečeká jen povinný program. Pro volný čas jistě přijdou vhod společenské hry. Velkému úspěchu se v mladém kolektivu těší například Activity nebo Párty Alias, své kouzlo má ale i tradiční prší nebo kostky. Výběr je jen na vás.

Pokud nebudete mít zimních radovánek dost z povinných kurzů, můžete si vzít také klouzáky a třeba o poledním klidu si jít hromadně zajezdit. Věřte, že se u toho opravdu zasmějete.

FOTO: Bobovani

Sněhové hrátky nejsou jen pro děti

Poslední položkou na vašem seznamu by měly být různé vychytávky. Termoska s horkým čajem přijde při mrazivých teplotách jistě vhod. Na kvalitu místního jídla nelze předem spoléhat, proto rozhodně nepohrdněte řízkem od maminky, ať netrpíte hlady.

Nezapomeňte ani na foťák, ať můžete všechny vaše památné momenty zaznamenat a o pár let později si díky nim zavzpomínat na skvělé chvíle.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Chystáte se na lyžařský výcvik? Poradíme, co si sbalit s sebou