Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Chystá se remake Hříšného tance! Oprášíme elpíčka i Jennifer Grey

Redakce

Redakce

11. 8. 2011

FOTO: Hříšný tanecŠedesátá léta, prázdniny, oldies, první tanec, první láska a nejen to je Hříšný tanec. Film, který si našel cestu do mnoha srdcí s Patrickem Swayzem a Jennifer Grey v hlavní roli. Dnes, o čtyřiadvacet let později, jsou v plném proudu přípravy na jeho remake, a to v režii Kennyho Ortegy.

FOTO: Hříšný tanec

Patrick Swayze a Jennifer Grey v Hříšném tanci, Zdroj: distributor filmu

Remake Hříšného tance z roku 1987 si vzal na paškál Kenny Ortega, choreograf originálního filmu, který stojí například za počiny jako High School Musical nebo Michael Jackson’s This Is It. Ortega se k šanci režírovat tento snímek vyjádřil tak, že je to jako vrátit se domů. Dospívání v šedesátých letech na tanečním parketu mu prý dopomohlo najít se jakožto člověk i jako umělec.

Baby i Eleanor Bergstein jsou zpět

Remaky úspěšných a často kultovních filmů tu byly vždy. Úspěšné, či neúspěšné, na tom nesejde. Zřejmé ale je, že udělat opravdu kvalitní remake některého slavného a všeobecně známého filmu není jednoduché. Myslím, že v tomto případě není nutné připomínat ústřední příběh.

Byl by ale hřích zapomenout na Eleanor Bergstein, jež je autorkou scénáře a výkonnou producentkou originální verze snímku, a proto se i nyní zapojí do hříšného týmu.

Jennifer Grey, která před čtyřiadvaceti lety ztvárnila postavu sedmnáctileté, křehké a sladké Baby, se v této ještě horké novince znovu objeví.

„Miluji Kennyho Ortegu a věřím, že jeho remake Hříšného tance bude výjimečný. Jsem z této novinky opravdu nadšená a myslím, že není nikdo lepší než právě on, který je navíc tolik zodpovědný. Nemohu se dočkat, co z toho vznikne,“ řekla Grey.

Na termín premiéry je bohužel ještě brzy, jelikož celý tento projekt je v podstatě zatím v plenkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se remake Hříšného tance! Oprášíme elpíčka i Jennifer Grey