Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Wimbledon. Paul Bettany během utkání hubne a nabírá

Snímek z roku 2004 se snaží přiblížit zákulisí Wimbledonu – jedné z nejprestižnějších tenisových soutěží na světě. Filmoví tvůrci však zároveň nechtěně odkryli i některé své chyby.

FOTO: Wimbledon - Paul Bettany - Kirsten Dunst - Universal pictures 2

To snad ani není možné, kolik jsme toho zpackali. Zdroj: Universal pictures

Wimbledon vypráví příběh Petera Colta (Paul Bettany), jehož kariéra dosáhla vrcholu už před několika lety a on se chystá svou kariéru ukončit posledním zápasem ve Wimbledonu. Lizzie Bradburyová (Kirsten Dunst) je naopak mladá začínající tenistka s velkými ambicemi a tak trochu posedlým otcem.

Ten se snaží Lizzie držet dál od všech mužů, aby se nerozptylovala ve hře a plně se soustředila na vítěztví. Když se do sebe s Peterem zamilují, všechno se zkomplikuje. Lizzie skutečně ztrácí grif, ale Peter naopak začíná vyhrávat jeden zápas za druhým a je považován za senzaci letošního turnaje.

Kromě tenisových hlášek, upocených těl a zamilovaných klišé můžete ve Wimbledonu narazit i na pár chyb, které běžnému divákovi často uniknou, ale pro zaryté fanoušky tohoto vznešeného sportu nabývají gigantických rozměrů. Takže čtěte dál a až si v sobotu 3. července v 13:45 zapnete Primu family, možná budete o něco vnímavější.

play-rounded-fill

Chyby ve filmu

1. Když hlasatel uvádí, že právě odstartoval první den Wimbledonu, nabízí se nám letecký pohled na všechny kurty. Že se vám nezdají zrovna nejzelenější a místy jsou udusané tak, jako by se přes ně právě prohnalo stádo… tenistů? Dobrý postřeh, byly zde totiž použity archivní záběry z doby, kdy už se turnaj chýlil ke konci.

2. Při Peterově prvním zápase se mu hlavou hodní myšlenka: „A všechno to končí tady. Ve dvě odpoledne na kurtu číslo sedmnáct.“ Pozornému divákovi ale neunikne, že když kamera snímá Petera po jeho prvním podání, objeví se za ním skórovací tabule, kde je napsáno Kurt č. 8.

3. Pokud sledujete film ve vysokém rozlišení a za ta léta strávená u televize jste ještě nepřišli o zrak, můžete si všimnout, že při jednom zápasu je Peterovi vidět štítek u trička. V jednu chvíli má na něm vyšitou velikost M a v dalším záběru zase L, to se ještě několikrát opakuje. Stihl tak rychle zhubnout a nabrat, převléct se, nebo jen střihači slepili několik záběrů dohromady?

Wimbledon - Paul Bettany - Universal pictures

Peter je hrdina. I přes všechny chyby se dokázal rvát o titul. Zdroj: Universal pictures

4. V jednom ze společných záběrů Lizzie a Petera je ukázáno, jak oba hrají své semifinálové zápasy současně – Peter v mužské a Lizzie v ženské kategorii na opačných stranách toho samého hřiště. Při Wimbledonu se ale obě kategorie ob den střídají, jedinou výjimku tvoří špatné počasí, které ale ve filmu nebylo.

5. Při finálovém zápasu, kdy začne pršet a hra je přerušena, leží Peter na rozbláceném kurtu, ale přesto jeho bílé tričko i šortky září jako právě vytažené z pračky. Když na něj ale zavolají a on se o vteřinu později zvedá ze země, už je celý umazaný od bláta, i když by to neměl šanci stihnout. Nevadí. Špinavé triko nebo ne, za svým snem dokázal jít až do konce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Wimbledon. Paul Bettany během utkání hubne a nabírá