Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu Blood odhaluje krvavé tajemství jedné policejní rodiny

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

17. 7. 2013

Upoutávka slibuje nepřekonatelný thriller o spravedlnosti a věčném zatracení. Jak daleko dokázala zajít chladná britská filmová dílna?

Jednoslovný a výstižně krvavý název Blood už od začátku nenechá nikoho dlouho tápat ve tmě. Že to asi nebude pohádka na dobrou noc, je bolestně jasné hlavně při některých detailních záběrech v ponurém traileru.

Blood má šanci nezapadnout do dalších filmových klišé z kriminálního prostředí už jen z toho důvodu, že se kromě mrtvol, doutníků a podezřívavých pohledů věnuje také otázce složitých rodinných vztahů. Bratři Joe (Paul Bettany) a Chrissie (Stephen Graham) se totiž snaží kráčet ve výrazných stopách svého otce – policejního náčelníka. Rozhodně by je ale nenapadlo, že jako vyšetřovatelé budou mít nakonec oni sami oplétačky se zákonem.

FOTO: Blood - Paul Bettany - BBC films

Na pobřeží se toho dá najít víc než moře, třeba mrtvola. Zdroj: BBC films

Při řešení vraždy mladé studentky se totiž rozohní o něco víc, než by chtěli, a podezřelého zabijí. To můžete mimochodem sami podrobně sledovat ve scéně traileru, kde zaživa pohřbívají podivně vypadajícího muže a mlátí do něj lopatou hlava nehlava. Nečekaně zapracuje také ironie osudu a oba jsou později pověřeni vyšetřováním právě této záhadné brutální vraždy, takže je čeká pečlivé zametání stop a spousta probdělých nocí s pocitem viny.

Pokud máte rádi řešení spletitých kriminálních případů nebo si libujete ve filmech odehrávajících se z velké části na chladném pobřeží či ponurém hřbitově, určitě si Blood  nenechejte ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Blood odhaluje krvavé tajemství jedné policejní rodiny