Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Terminál. Ani věřící Tom Hanks se neumí pokřižovat

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

25. 7. 2013

Představte si, že takhle jednou odletíte do New Yorku a ve vaší zemi mezitím proběhne velký politický převrat. A vy uvíznete v mezinárodním prostoru jako bezdomovec žijící na letišti.

FOTO: Terminál

Zkuste se takhle netvářit, když uvíznete na letišti. Napořád. Zdroj: DreamWorks

Přesně to samé zažil také Viktor (Tom Hanks), který přilétá do New Yorku z daleké Krakozie, aby na přání svého zesnulého otce získal podpis člena jedné jazzové skupiny. Tam mezitím dojde k politickému převratu a Viktor zůstane uvězněn na letišti, protože jeho země zrušila právo vycestovat a Spojené státy mu nechtějí uznat vízum.

Mohlo by se zdát, že žít na letišti, kde musíte jíst krekry slepované hořčicí a kečupem a holit se na pánských záchodech, je ponižující a nikdo o to nestojí. Pravda, ale pokud vám do cesty vstoupí krásná letuška Amelia (Catherine Zeta-Jones), možná vás to přestane tolik štvát.

Shodneme se určitě na tom, že uvíznout na letišti jako člověk, který nikam nepatří, je dost nepříjemné samo o sobě. O to horší je fakt, že kromě Krakozie a zaměstnanců letiště se chyb dopustili i tvůrci filmu a ubohého Toma Hankse v tom vymáchali ještě víc. Sami se o tom můžete přesvědčit v sobotu 27. 7. na Nově v 17:10 nebo v repríze o den později na Nova Cinema.

Chyby ve filmu

1. Když Dickson vysype na Viktora balíček chipsů, má bramborové lupínky úplně všude. V dalším záběru má však jen pár drobků na rameni, které decentně smete rukou. Že by měl tak velký hlad a během těch dvou vteřin je stihl sníst?

play-sharp-fill

2. Jisté rozpory vznikly pochopitelně také kvůli zmíněnému vízu a potřebným povolením pro vstup do země. Bez platného víza by totiž Viktora nemohli pustit ani k východu letiště, kde mu oznámili, že dál již nemůže. Technicky vzato už to byla půda USA a pobyt po celém letišti mu nemohl být dovolen.

3. Když Viktor tráví první noc na letišti, v člověku se cosi sevře a začíná tuhle ubohou postavičku, která se ani neumí domluvit, litovat. Umocnit by to mělo především i krátké pomodlení před spaním, kterému ale ubírá na důvěryhodnosti fakt, že Viktor nedodrží správné pořadí při křižování. Po hlavě a prsou by se měl dotknout levého ramena a poté přejít k pravému, ale on to udělá přesně naopak.

4. I mistr střihač se někdy utne. A to platí i u Terminálu, kde se střihové chyby množí jako houby po dešti. V některých scénách je vidět, že komparzisté přichází dvakrát z téže strany. Při romantické večeři Viktora a Amelie se zase pravidelně mění hladina vína ve skleničce, a když si Dickson vytahuje z kufříku svačinu, při každém střihu leží na stole někde jinde.

FOTO: Terminál - Tom Hanks a Catherine Zeta-Jones

Bezvýchodná životní situace je mnohem snadnější, když máte po boku takovou kočku. Zdroj: DreamWorks

5. Ve chvíli, kdy Viktorovi upadne jídlo na zem a on se rozhodne nepořádek uklidit, si bere mop stojící opodál. Ozve se zvuk máchání a kapající vody na podlahu, ale když se pozorně podíváte, mop není vůbec mokrý a nezanechává za sebou žádné stopy. Ale těžko říct, třeba se jen letiště JFK nacházelo poblíž nějakého vodopádu. Nebo aspoň fontánky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Terminál. Ani věřící Tom Hanks se neumí pokřižovat